Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 3 • L 3
6C
Wt
6C
Sr
7C
Czw
10C
Pt
9C
Sob
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIVII Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny [ZDJĘCIA]
Marsz dla życia, dla rodziny_SG (5)
10.06.2018 | 15:49

VII Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Hasło tegorocznego marszu „Polska rodziną silna!” podkreślało zasadniczą rolę rodzin w budowaniu przyszłości Ojczyzny.

Fot. Stanisław Gazda

10 czerwca 2018 r. ulicami Bydgoszczy przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Jak co roku było radośnie i kolorowo. Marsz zakończył się piknikiem rodzinnym oraz Festiwalem Nowe Spojrzenie na placu przy Bazylice św. Wincentego à Paulo.

Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny rozpoczął się mszą św. o godzinie 12.30 w kościele OO. Jezuitów. Wyruszył z Placu Kościeleckich o godz. 14.00 i przeszedł ulicami: Grodzką, Mostową, Gdańską, Al. Mickiewicza, Al. Ossolińskich, Szymanowskiego do Bazyliki św. Wincentego à Paulo.

Bydgoszczanie wyszli na ulice, aby pod hasłem „Polska rodziną silna!” wyrazić wdzięczność Bogu za wolność i niepodległość, za każde ludzkie życie i każdą rodzinę. Marsz był też podziękowaniem naszym przodkom za przechowanie dziedzictwa wiary i wszystkiego, co stanowi o naszej tożsamości, ale też wyrazem, wobec władz publicznych, oczekiwania budowania przyszłości Polski na wartościach przechowywanych i chronionych przez poprzednie pokolenia Polaków – wiary i szacunku do życia ludzkiego w każdej fazie jego rozwoju, wartości małżeństwa kobiety i mężczyzny, rodzicielstwa oraz jak najlepszego wychowania młodego pokolenia.

Hasło tegorocznego marszu „Polska rodziną silna!” podkreślało zasadniczą rolę rodzin w budowaniu przyszłości Ojczyzny. Aby to zadanie mogło być przez rodziny realizowane, potrzeba zrozumienia i wszelkiej pomocy ze strony władz publicznych, instytucji kultury i oświaty, mediów oraz Kościoła.

Podobne wpisy

Powiązane treści