Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 8 • L 6
14C
Wt
13C
Sr
4C
Czw
9C
Pt
7C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIVIII Ogólnopolski Konkursu Filmów Amatorskich KLAPS. Jeszcze można się zgłaszać!
23.04.2016 | 00:09

VIII Ogólnopolski Konkursu Filmów Amatorskich KLAPS. Jeszcze można się zgłaszać!

Wielu wybitnych filmowców tak zaczynało swoje kariery...

Na zdjęciu: Plakat Konkursu

Fot. materiały organizatora

Do 15.05.2016 r. trwa przyjmowanie prac na Organizatorem VIII Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Amatorskich KLAPS,  którego organizatorem jest  Zespół Szkół Ogólnokształcących numer 6 w Bydgoszczy, reprezentowany przez Samorząd Uczniowski.

Konkurs  skierowany jest do młodych, kreatywnych ludzi, którzy interesują się produkcja filmową i chcą podjąć rywalizację z rówieśnikami, ale też doskonalić swoje umiejętności w zakresie filmowania. Jest również szansą na wypromowanie amatorskiej kinematografii, rozwój zainteresowań środowiskiem filmowym i odnalezienie młodych, ambitnych twórców w wieku od 15 do 24 lat.

Do Konkursu można zgłaszać następujące produkcje: a) FILM FABULARNY – sugerowane kategorie: komedia, film sensacyjny, horror, melodramat, parodia, reklama · czas trwania filmu do 15 minut; FILM DOKUMENTALNY  – dowolna tematyka · czas trwania filmu do 10 minut; FILM ANIMOWANY – dowolna tematyka · czas trwania do 5 minut; TELEDYSK – dowolna tematyka · czas trwania do 5 minut.

 Film należy umieścić w Internecie (YouTube lub dysk internetowy) w formacie .mp4, a przy rejestracji na stronie internetowej Konkursu podać link do pracy, który będzie aktywny przez cały czas trwania konkursu. W nazwie pliku należy podać tytuł pracy, imię i nazwisko autora. Ostatnim etapem jest przelanie opłaty wpisowej w  wysokości 20 zł do 15 maja 2016.

Ogłoszenie listy finalistów: 25.05.2016 r. Osoby, które zakwalifikowały się do finału, zostaną zaproszone do Bydgoszczy na dwudniowy finał konkursu. Pierwszego dnia uczestnicy będą brać udział w przeglądzie filmów zakwalifikowanych do finału i panelu dyskusyjnym z jurorami (09.06.). Drugiego dnia (10.06) wezmą udział w warsztatach z filmoznawstwa oraz w innych atrakcjach organizowanych przez Samorząd Uczniowski, oraz Gali Finałowej z ogłoszeniem wyników. Obecność na Gali Finałowej finalistów Konkursu jest obowiązkowa. Każdy finalista otrzyma od Organizatora dwa zaproszenia na Galę. W przypadku nieobecności finalisty na Gali traci on prawo do ewentualnej nagrody rzeczowej.  Koszty noclegu i wyżywienie dla finalistów pokrywają organizatorzy. Organizatorzy nie pokrywają kosztów dojazdu.


Powiązane treści