Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejna odsłona Vintage Photo Festival już niebawem

Dodano: 08.08.2023 | 13:47

Na zdjęciu: Tegoroczna 9. edycja cyklicznego bydgoskiego wydarzenia Vintage Photo Festival odbędzie się pod hasłem „Obserwatorium”.

Fot. Vintage Photo Festival

Tegoroczna 9. edycja cyklicznego bydgoskiego wydarzenia Vintage Photo Festival odbędzie się pod hasłem „Obserwatorium”. Gala otwarcia będzie miała miejsce 15 września w Miejskim Centrum Kultury o godzinie 18:00.

Vintage Photo Festival jest jednym z największych festiwali fotografii analogowej na świecie. To międzynarodowe wydarzenie zrzeszające miłośników tej techniki robienia zdjęć odbywa się w Bydgoszczy się od 2015 roku. Festiwal swą idee opiera o tradycje fotograficzne Bydgoszczy. Jego celem jest propagowanie fotografii tradycyjnej oraz prezentacja aktualnych trendów i nowinek. Podczas festiwalu będzie możliwość wzięcia udziału w wielu wystawach, spotkaniach autorskich i warsztatach poświęconych dawnym technikom fotograficznym.

Dla odwiedzających przygotowanych zostanie ponad 30 wydarzeń, takich jak wystawy fotograficzne, pokazy filmowe czy spotkania z artystami.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Bedoes i 2115 zagrają darmowy koncert w Bydgoszczy!


Na głównej stronie wydarzenia możemy przeczytać: – W tym roku będzie można zobaczyć m.in fotografie Edwarda Hartwiga, Andrew Rovenko, Marii Chrząszczowej, astrofotografie Jasona De Frietas, wyjątkowy projekt ukazujący życie Simony Kossak i Lecha Wilczka, a także pokazy filmowe o życiu Nan Goldin czy Lee Miller.

Wystawy zdjęć odbędą się w Bydgoskim Centrum Finansowym (dawna Drukarnia) przy Jagiellońskiej 1 w terminie 15-24 września. Fotografie Jasona De Frietasa będzie można zobaczyć za to w pałacu Lubostroń, a warsztaty i wydarzenia towarzyszące odbędą się m.in. w Muzeum Fotografii przy Karpackiej czy w houseboacie La Mare przy ulicy Tamka. 17 września przewidziano też aukcję zdjęć na Barce Lemara. Więcej informacji znajdziecie na stronie vintagephotofestival.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments