7C
Wiatr: 6km/h ESE
H 8 • L 6
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportVisła znów z porażką w PlusLidze. Bydgoscy siatkarze gorsi od Asseco Resovii
26-10-2019_-siatkówka-PlusLiga-BKS-Visła-Bydgoszcz-Jastrzębski-Węgiel_ Dominik Depowski, Piotr Lipiński, Janusz Gałązka - SF
06.11.2019 | 23:17

Visła znów z porażką w PlusLidze. Bydgoscy siatkarze gorsi od Asseco Resovii

Na Podpromiu rozegrano awansem mecz z 5 kolejki PlusLigi.

Na zdjęciu: Czterokrotnie siatkarzom BKS Visła udało się zablokować ataki zawodników Asseco Resovii.

Czwartej porażki w PlusLidze doznali siatkarze BKS Visły. Zespół Przemysława Michalczyka w trzecim meczu tego sezonu nie ugrał nawet jednego seta.

W poniedziałek, BKS Visła przegrał wyjazdowy mecz z Czarnymi Radom, ale zespół trenera Przemysława Michalczyka zdobył na Mazowszu pierwszy punkt w tym sezonie ligowym. Raptem 48 godzin później, bydgoszczanie rozegrali kolejny pojedynek PlusLigi – tym razem awansem w Rzeszowie. Zespół Asseco Resovii ligę również rozpoczął od trzech porażek.

Trener Michalczyk posłał do boju dokładnie taką samą szóstkę, jak w meczach z Projektem Warszawa i poniedziałkowym w Radomiu. Bydgoszczanie jedynie w początkowej fazie pierwszego seta próbowali toczyć walkę z faworyzowaną Resovią. Później, graczom Visły przydarzały się błędy w ataku, a do tego gracze Resovii aż pięciokrotnie ich ataki w pierwszym secie blokowali. Skończyło się na wygranej 25:21 rzeszowian, którzy w drugim secie prowadzili od samego początku i to wysoko. Szkoleniowiec bydgoszczan próbował tę sytuację ratować zmianami, jak choćby na rozegraniu, gdzie Radosława Gila (nie rozegrał dzisiaj najlepszego meczu) zastąpił Piotr Lipiński, a na skrzydle za słabiej dzisiaj dysponowanego Jakuba Urbanowicza wszedł Paweł Gryc.

BKS Visła próbował jeszcze walczyć w trzecim secie. Ale znów w połowie seta, gospodarze odskoczyli. Po stronie rzeszowian błysnęli zwłaszcza Nicolas Marechal i Nicholas Hoag, który został wybrany MVP meczu.

Bydgoszczanie przegrali po raz czwarty w tym sezonie ligowym. O punkty w najbliższej kolejce nie będzie łatwo, bo do Immobile Łuczniczki w najbliższą niedzielę przyjedzie PGE Skra Bełchatów. Początek tego spotkania o 20:30.

PLUSLIGA – FAZA ZASADNICZA, SEZON 2019/2020 – 5 KOLEJKA – 6.11.2019 R.
ASSECO RESOVIA RZESZÓW – BKS VISŁA BYDGOSZCZ 3:0
 (25:21, 25:18, 25:22)

ASSECO RESOVIA: Komenda 2, Marechal 10, Krulicki 6, Bartman 8, Hoag 20, Kosok 4 oraz Perry (libero), Shoji.

BKS VISŁA: Gil 1, Urbanowicz 6, Kalembka 9, Stern 15, Quiroga 6, Gałązka 5 oraz K. Szymura (libero), Bonisławski (libero), Woch, Gryc 4, Lipiński, Cieślik 1.

Sędziowali: Sławomir Gołąbek, Paweł Ignatowicz.
Komisarz PlusLigi: Marek Kwieciński.
Widzów: 3107.
MVP meczu: Nicholas Hoag (Asseco Resovia Rzeszów).

PLUSLIGA – WYNIKI 5 KOLEJKI
Jastrzębski Węgiel – Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:21, 25:22, 25:22)
Aluron Virtu CMC Zawiercie – Projekt Warszawa 2:3 (20:25, 25:19, 20:25, 25:15, 16:18)
GKS Katowice – Cuprum Lubin 2:3 (25:20, 22:25, 21:25, 25:23, 10:15)
PGE Skra Bełchatów – MKS Będzin 3:1 (25:21, 25:21, 23:25, 25:23)
Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (27:29, 26:24, 26:28, 17:25)
Cerrad Enea Czarni Radom – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (24:26, 25:27, 22:25)