Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
70% wilgotność
Wiatr: 5km/h S
H 6 • L 5
4C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
5C
Czw
7C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiPolitykaW Białych Błotach nie będzie komisarza. Jest za to nowy zastępca wójta
białe błota
22.12.2017 | 09:44

W Białych Błotach nie będzie komisarza. Jest za to nowy zastępca wójta

Jan Jaworski będzie w najbliższych miesiącach rządził gminą.

Na zdjęciu: Białe Błota mają drugiego zastępcę wójta.

Fot. ST/archiwum

Wójt w areszcie, jego zastępca szykujący się do przejścia na emeryturę i sekretarz z zarzutami – tak wyglądała sytuacja w Białych Błotach. Wojewoda nie powoła jednak komisarza, gdyż utworzono właśnie stanowisko drugiego zastępcy.

Białe Błota mogą mieć dwóch zastępców wójta, gdyż niedawno przekroczyły liczbę 20 000 mieszkańców. Dlatego też dotychczasowy zastępca Jan Czekajewski, który od aresztowania wójta K. pełni jego obowiązki, wydał 20 grudnia zarządzenie powołujące na stanowisko Jana Jaworskiego. Nowy drugi zastępca wójta zaczął pełnić obowiązki od czwartku, a jego warunki pracy i płacy zostaną ustalone odrębnie.

Jaworski był już w przeszłości zastępcą wójta. Teraz de facto będzie rządził gminą, gdyż Czekajewski jeszcze przed końcem roku przejdzie na emeryturę. Wojewoda nie będzie powoływał komisarza, co nieoficjalnie potwierdzano w urzędzie już kilka dni temu.

Wójt Maciej K. będzie w areszcie co najmniej do 24 lutego. W poniedziałek sąd zdecydował przychylić się do wniosku prokuratury o przedłużeniu aresztu o kolejne dwa miesiące. W najbliższym czasie odbędą się przesłuchania urzędników, więc istniało ryzyko, że będąc na wolności K. próbowałby wpływać na ich zeznania.


Powiązane treści