Bydgoszcz
11C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 12 • L 11
15C
Pt
14C
Sob
11C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiEdukacjaW Białych Błotach zamknęli szkołę! Powód: mróz
szmola
05.01.2016 | 22:10

W Białych Błotach zamknęli szkołę! Powód: mróz

Uczniowe gimnazjum w Białych Błotach powrócili do szkoły po przerwie świątecznej na bardzo krótko.

Na zdjęciu: Szkoła przegrała z mrozem.

Fot. materiały prasowe szkoły

Niskie temperatury, sięgające nad ranem nawet -17 °C, zmusiły władze Publicznego Gimnazjum im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach do podjęcia decyzji o zamknięciu szkoły. Bezpośrednim powodem odwołania zajęć lekcyjnych były zbyt niskie temperatury panujące wewnątrz budynku.

Przepisy Ministerstwa Edukacji Narodowej określają dopuszczalną minimalną temperaturę w klasach. Jeśli temperatura w salach lekcyjnych nie wynosi 18°C, dyrektor zawiesza zajęcia na czas określony i jedynie powiadamia o tym organ prowadzący (władze gminy). Dyrektor szkoły może też za zgodą organu prowadzącego zawiesić zajęcia na czas oznaczony, jeżeli temperatura zewnętrzna mierzona o godz. 21:00 w dwóch kolejnych dniach poprzedzających zawieszenie zajęć wynosi –15 °C lub jest niższa.

Szkoła w Białych Błotach została zamknięta jedynie na jeden dzień – podstawą była bowiem temperatura panująca wewnątrz obiektu, a nie aura za oknem. Decyzje o ewentualnym przedłużeniu „wolnego” do końca tygodnia będą podejmowane na bieżąco.


Powiązane treści