Bydgoszcz
24C
Słonecznie
48% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 25 • L 24
21C
Sr
23C
Czw
27C
Pt
28C
Sob
28C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleW bydgoskim butiku handlowano nielegalnymi papierosami. Właściciel ukrywał je… pod sufitem
papierosy bydgoszcz
27.03.2021 | 09:35

W bydgoskim butiku handlowano nielegalnymi papierosami. Właściciel ukrywał je… pod sufitem

Na zdjęciu: 10,5 tysiąca sztuk papierosów pochodzących z przemytu było ukryte pod sufitem w jednym z bydgoskich sklepów odzieżowych.

Fot. KAS Bydgoszcz

Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali 10,5 tysiąca sztuk nielegalnych papierosów w bydgoskim butiku z damską odzieżą. Właściciel sklepu ukrywał je między stropem a podwieszanym sufitem.

Z informacji posiadanych przez mundurowych z KAS wynikało, że w jednym z bydgoskich sklepów odzieżowych może dochodzić do sprzedaży nielegalnych papierosów. – Funkcjonariusze postanowili sprawdzić podejrzany lokal tym bardziej, że w ubiegłym roku dwukrotnie przeprowadzili w nim kontrolę, za każdym razem znajdując papierosy bez polskich znaków akcyzy – opisuje Bartosz Strożyński, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy.

Tym razem, właściciel nielegalnego towaru liczył na to, że przechytrzy funkcjonariuszy KAS i ukrył kontrabandę w innym miejscu. Mundurowi Służby Celno-Skarbowej szybko zorientowali się jednak, gdzie „pomysłowy” mężczyzna mógł usytuować skrytkę. – Po wyjęciu jednego z kasetonów podwieszanego sufitu w samym centrum sklepu, w przestrzeni znajdującej się nad nim, funkcjonariusze znaleźli torby foliowe zawierające paczki z papierosami. W torbach znajdowało się łącznie 10,5 tys. sztuk (524 paczki) nielegalnych papierosów. Większość pochodziła z przemytu i była oznaczona banderolami białoruskimi i rosyjskimi – relacjonuje rzecznik IAS.


CZYTAJ TAKŻE: Plaga kradzieży w Zielonych Arkadach. Policja poszukuje sprawców


Papierosy trafiły do magazynu depozytowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego. – Gdyby trafiły na czarny rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wyniosłyby ponad 12,5 tys. złotych – ocenia Stróżyński. Postępowanie karne skarbowe ustali skąd pochodziła kontrabanda i jak długo trwał proceder. Właściciel sklepu, musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami z uwagi na ponowne naruszenie prawa.

KAS przypomina, że każdemu kto decyduje się na nabycie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie lub przenoszenie wyrobów bez polskich znaków akcyzy lub pomaga w ich zbyciu, a także ukrywaniu, grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności do 3 lat.

3.8 4 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści