Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 1km/h NW
H 19 • L 11
17C
Nd
18C
Pon
22C
Wt
22C
Sr
21C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoW Bydgoszczy będzie nadawać nowe radio. Właśnie otrzymało koncesję
krzysztof_skowronski_radio_wnet_AGrycuk
06.02.2020 | 18:05

W Bydgoszczy będzie nadawać nowe radio. Właśnie otrzymało koncesję

Na zdjęciu: Założycielem i redaktorem naczelnym Radia WNET jest Krzysztof Skowroński.

Fot. Adrian Grycuk

Radio WNET otrzymało koncesję na nadawanie na terenie Bydgoszczy. Stacji będzie można słuchać na częstotliwości 104,4 MHz.

Decyzję o udzieleniu koncesji, nie tylko w Bydgoszczy, ale również w Lublinie oraz Łodzi, podjęła we wtorek Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Do tej pory Radio WNET posiadało częstotliwości w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie i Białymstoku.

Spółka o tej samej nazwie co stacja nie była jedynym podmiotem ubiegającym się o koncesję. Konkurentem byli nadawcy z grupy Eurozet oraz Agory, która zamierza nabyć całość udziałów spółki Eurozet. Jak wskazała w swoim komunikacie KRRiT, nadawcy ci posiadają już obecnie – poza ogólnopolskim Radiem ZET – również inne programy. W Bydgoszczy są to: TOK FM, Radio Pogoda 103,5 FM oraz Złote Przeboje Elita 92,1 FM. „Podejmując uchwały, KRRiT, oprócz porównania przedstawionej we wnioskach oferty programowej, miała także na uwadze zapewnienie pluralizmu rynku mediów na tych obszarach” – czytamy w komunikacie rady.

Radio WNET powstało w 2009 roku z inicjatywy Krzysztofa Skowrońskiego, do dzisiaj jego redaktora naczelnego, a od 2011 roku – również prezesa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Przez dekadę emitowało swój program wyłącznie w internecie. W eterze pojawiło się w listopadzie 2018 roku.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Bob Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bob
Gość
Bob

I tylko przypadkiem to radio mocno wspiera politykę PiS

Powiązane treści