Bydgoszcz
3C
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 5 • L 3
4C
Wt
3C
Sr
3C
Czw
4C
Pt
8C
Sob
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIW Bydgoszczy i regionie może dziś zagrzmieć. Wydano ostrzeżenie!
burza-piorun-ulewa-ostrzeżenie-PIXABAY
28.08.2019 | 09:25

W Bydgoszczy i regionie może dziś zagrzmieć. Wydano ostrzeżenie!

Na zdjęciu: W środę, 28 sierpnia w Bydgoszczy może wystąpić burza.

Fot. Pixabay

Na podstawie informacji otrzymanej z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega o możliwości wystąpienia burz z gradem. Zjawisko jest spodziewane na terenie całego województwa.

Wystąpienie burz prognozuje się na terenie następujących powiatów: aleksandrowskiego, brodnickiego, bydgoskiego, miasta Bydgoszcz, chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego, miasta Grudziądz, grudziądzkiego, inowrocławskiego lipnowskiego, mogileńskiego, nakielskiego, radziejowskiego, rypińskiego, sępoleńskiego, świeckiego, miasta Toruń, toruńskiego, tucholskiego, wąbrzeskiego, miasta Włocławek, włocławskiego i żnińskiego.

Ostrzeżenie będzie obowiązywać w środę, 28 lipca od godziny 14:00 do 22:00. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu – miejscami od 30 mm do 50 mm – oraz porywami wiatru do 90 km/h. Możliwe porywy 100 km/h. Miejscami może wystąpić grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska ocenia się na 85%. Stopień zagrożenia ocenia się na poziom 2.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści