Bydgoszcz
2C
78% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 3 • L 1
3C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoW Bydgoszczy odbędą się bezpłatne warsztaty dla przyszłych i młodych mam
17.08.2021 | 13:12

W Bydgoszczy odbędą się bezpłatne warsztaty dla przyszłych i młodych mam

Na zdjęciu: Wydarzenie odbędzie się 25 sierpnia.

Fot. Iuliia Bondarenko/Pixabay

25 sierpnia w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu odbędą się bezpłatne warsztaty dla przyszłych i młodych mam. Poprowadzą je doświadczone położne, konsultantki laktacyjne oraz psycholożki.

Nieodpłatne warsztaty organizuje inicjatywa Siostrzeństwo Bydgoskie. Będą one dostępne dla każdej osoby, która chce karmić piersią i potrzebuje w tej kwestii wsparcia. Przedstawiciele Siostrzeństwa zwracają uwagę, że w 2020 roku w Bydgoszczy zamknięto ostatnią poradnię laktacyjną dostępną w ramach NFZ. – To oznacza, że dla wielu kobiet pomoc w karmieniu piersią stała się całkowicie niedostępna – nie każdego stać na prywatną poradę u położnej specjalizującej się w doradztwie laktacyjnym. Pomocą dla nich mogą być nieodpłatne warsztaty, które organizuje nieformalna inicjatywa – podkreślają organizatorki.
Siostrzeństwo Bydgoskie chce również walczyć z chorobą, o której wciąż bardzo mało się mówi – depresją poporodową. – Często kobiety, które na nią cierpią, narażone są na ostracyzm zamiast być otoczone opieką. Depresja to choroba, która potrafi zabrać całą radość z macierzyństwa. Sukces w karmieniu piersią może łagodzić jej objawy lub nawet jej zapobiegać – mówią członkinie stowarzyszenia na filmiku promującym wydarzenie.

Warsztaty odbędą się w środę, 25 sierpnia w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych na ul. Gdańskiej 5. Ze względu na ograniczenia pandemiczne, na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy. Chęć uczestnictwa można zgłosić wysyłając email na adres stowarzyszenie.bydgoszczanki@gmail.com.

Program warsztatów:

10:00-12:00
Maja Bandura – DOBRY POCZĄTEK. Wiedza w pigułce

Maja Bandura jest absolwentką Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum w Bydgoszczy na kierunku położnictwo – specjalista położniczo-ginekologiczny. Zawodowo związana jest z jednym z bydgoskich szpitali, wykłada w Bydgoskich Szkołach Rodzenia. To przykład osoby, która prawdziwie kocha swój zawód. Każdego dnia wspiera i edukuje kobiety w cudownej ale i wymagającej podróży szeroko pojętego macierzyństwa. Warsztaty, które przeprowadzi mają za zadanie oswoić młode mamy z pierwszymi dniami z noworodkiem.

12:00-14:00
Agnieszka Ejmond – DASZ RADĘ. O najczęstszych problemach w laktacji i karmieniu piersią i jak sobie z nimi radzić

Absolwentka położnictwa Collegium Medicum w Bydgoszczy, certyfikowany doradca laktacyjny. Pasjonatka nauki o karmieniu piersią. Nieustannie poszerza laktacyjne horyzonty uczestnicząc w kursach i szkoleniach. Na co dzień, jako położna rodzinna pomaga w trudnościach z karmieniem na wizytach domowych. Prywatnie mama dwójki dzieci.

14:00-16:00
Katarzyna Borzych – DEPRESJA POPORODOWA. Jak ją rozpoznać i gdzie szukać pomocy?

Psycholog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia, psychoterapeuta par. Pracuje głownie z osobami dorosłymi, w tym z kobietami w ciąży i w okresie okołoporodowym, wspierając je w procesie zmian zachodzących w tym szczególnym czasie.

Wszelkie szczegóły można znaleźć na facebookowym wydarzeniu „Piersią? Naturalnie! Darmowe warsztaty dla przyszłych i młodych rodziców”.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści