Bydgoszcz
4C
Słonecznie
60% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 4 • L 4
3C
Nd
3C
Pon
3C
Wt
5C
Sr
5C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoW Bydgoszczy odbędzie się eko-festiwal
BYDGOSKI FESTIWAL ZERO WASTE
18.02.2020 | 11:46

W Bydgoszczy odbędzie się eko-festiwal

Na zdjęciu: Plakat promujący festiwal Zero Waste.

Fot. mat. prasowe UMB

Miasto Bydgoszcz przygotowuje się do organizacji Festiwalu Zero Waste. To pomysł mieszkańców zgłoszony w ramach projektów społecznych w ubiegłorocznym głosowaniu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Ratusz szuka chętnych do organizacji tego wydarzenia.

Festiwal Zero Waste, mający na celu promować postawy ekologiczne został zgłoszony do BBO w ramach nowej kategorii zadań, czyli tzw. małych projektów społecznych. Mieszkańcy zaproponowali kilkadziesiąt pomysłów na koncerty, festyny, spotkania z ciekawymi ludźmi, szkolenia i inne wydarzenia. Spośród nich, w głosowaniu wybrano dziesięć inicjatyw, które doczeka się realizacji w różnych częściach miasta.

Bydgoski Festiwal Zero Waste to w założeniach autora projektu wydarzenie dla wszystkich mieszkańców Bydgoszczy promujące ekologiczny styl życia. Na to zadanie zagłosowało niemal 600 osób. Całkowity budżet przeznaczony na organizację festiwalu wynosi 30 tys. złotych – podaje urząd miasta.

Idea zero waste w dosłownym tłumaczeniu znaczy „brak śmieci” lub „brak marnowania”. To styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska.

Program imprezy wstępnie obejmuje warsztaty z szycia wielorazowych worków, pokazy robienia i używania ekologicznej chemii domowej, prezentacje kosmetyków naturalnych, wykłady na temat rodzajów i szkodliwości plastiku, pokazy kuchni wegetariańskiej i wegańskiej oraz prezentację alternatywnych produktów mających mniej negatywny wpływ na środowisko.


CZYTAJ TAKŻE: Nowy budynek AWZ na Bartodziejach oddany do użytku. Zobacz widoki z Awiatora!


Osoby bądź firmy chętne do współpracy, sponsoringu, wystawienia stanowisk czy organizacji atrakcji proszone są o kontakt w tej sprawie do końca marca poprzez adres e-mail eko@um.bydgoszcz.pl. – Każdą propozycję współpracy zgłoszonych osób i firm rozważymy wspólnie z autorem zwycięskiego projektu w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim – podają urzędnicy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści