Bydgoszcz
15C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 16 • L 14
13C
Pon
12C
Wt
11C
Sr
11C
Czw
9C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIW Bydgoszczy odbędzie się marsz równości. Organizatorzy mają pytania do kandydatów na prezydenta
stan równości, marsz równości - st
18.09.2018 | 15:13

W Bydgoszczy odbędzie się marsz równości. Organizatorzy mają pytania do kandydatów na prezydenta

Na zdjęciu: Przedstawiciele Stanu Równości przedstawili we wtorek swoje postulaty.

Fot.

W maju w Bydgoszczy odbędzie się marsz równości, przy okazji którego odbędą się wydarzenia towarzyszące. Organizatorzy ogłosili jego datę już dziś, aby przy okazji skierować pytania do kandydatów na urząd prezydenta miasta.

Marsz odbędzie się 11 maja 2019. Przy okazji zorganizowany zostanie Pride Wekeend z różnymi wydarzeniami poprzedzającymi. Na razie nie wiadomo jeszcze, jaki będzie scenariusz marszu ani trasa. – Będziemy ją dopiero układać, ale na pewno obejmie główne ulice miasta. Ogłaszamy datę już dzisiaj, żeby zacząć przygotowania. Poza tym jesteśmy w trakcie kampanii wyborczej, więc postanowiliśmy przy okazji zaprezentować nasze postulaty, które wypisaliśmy na kartkach w kolorze tęczy – mówiła Agata Polcyn, jedna z organizatorek marszu.

Do stowarzyszenia Stan Równości zgłasza się coraz więcej osób, które pytają o kandydatów na prezydenta miasta sprzyjających środowisku LGBT. Dlatego stowarzyszenie przedstawiło swoje postulaty. Wśród nich znalazły się pytania o uczestniczenie przyszłego prezydenta w marszu, o poprawę edukacji seksualnej i edukacji z zakresu tolerancji, przebadanie bydgoskich szkół pod kątem tolerancji, powołanie pełnomocnika ds. równego traktowania oraz zwiększenie dostępu do opieki ginekologicznej (za darmo i bez klauzuli sumienia), psychologicznej i seksuologicznej. – W Bydgoszczy mamy tylko czterech seksuologów.  Zależy nam, aby osoby zgłaszające się wiedziały, czy dany lekarz sprzyja osobom ze środowiska LGBT – tłumaczyła Polcyn.

Zanim odbędzie się marsz stowarzyszenie będzie raz w miesiącu organizować rożnego rodzaju wydarzenia i spotkania. Dwa tygodnie temu odbył się festiwal  Lato Wolnej Miłości.


Podobne wpisy

Powiązane treści