Bydgoszcz
18C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 18 • L 16
22C
Sr
25C
Czw
26C
Pt
28C
Sob
28C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeW Bydgoszczy powstanie Nowa Wenecja. Mieszkania o krok od Wyspy Młyńskiej [WIZUALIZACJE]
09.05.2017 | 08:22

W Bydgoszczy powstanie Nowa Wenecja. Mieszkania o krok od Wyspy Młyńskiej [WIZUALIZACJE]

Nowy budynek ma stanąć w linii zabudowy bydgoskiej Wenecji, na działce przy ul. Świętej Trójcy.

Na zdjęciu: Połączenie cegły z metalem i szkłem ma być, zdaniem dewelopera, sposobem na połączenie tradycji i nowoczesności.

Fot. mat. inwestora

Ten budynek nie ma być kompromisem, nie ma być dla każdego – tak niemal z marszu określają Nową Wenecję, inwestycję na pograniczu Wyspy Młyńskiej, przedstawiciele firmy Mertis Investments.

Czterokondygnacyjny budynek, który ma powstać na narożnej działce przy ulicy Świętej Trójcy – pomiędzy dawną rafinerią spirytusu Augusta Frankego a starą farbiarnią Wilhelma Koppa – dedykowany jest, jak czytamy w ofercie, „niezwykle wąskiej, wyjątkowej grupie odbiorców”, a zamieszkanie w nim ma być „wyróżnieniem”. Co ma o tym decydować? Po pierwsze, lokalizacja, którą zachwala Mertis – sąsiedztwo Wyspy Młyńskiej, widok na Operę Nova czy znajdujące się w remoncie Młyny Rothera. Po drugie, duża elastyczność w układzie pomieszczeń i ich wielkości, rozmieszczeniu instalacji, a nawet liczbie łazienek. „To projekt wyjątkowy, częściowo szyty na miarę, więc na miarę możliwości, jakie daje nam projekt budowlany pozostajemy elastyczni  i otwarci na pomysły oraz sugestie” – twierdzi inwestor.

W budynku ma znaleźć się dziewięć mieszkań, a także dwa lokale – na parterze – o charakterze usługowym. W ofercie znajdziemy nawet sugestie, jakiego rodzaju działalność byłaby pożądana – to z jednej strony klimatyczna gastronomia, z drugiej – usługi o „nieuciążliwym” charakterze, jak kancelaria prawna czy biuro projektowe. Całkowita powierzchnia użytkowa budynku ma wynieść 840 metrów kwadratowych. Do dyspozycji mieszkańców ma być też podziemny garaż.

Jednym z atutów obiektu ma być umieszczony na dachu taras pełniący też funkcję wypoczynkową. „Jego stworzenie wynika z wymogu zapewnienia powierzchni biologicznie czynnej, jednak w praktyce oznacza on niezwykłą atrakcję i miejsce relaksu dla mieszkańców” – czytamy na stronie firmy Mertis.

Projekt Nowej Wenecji ma współgrać z zabudową, w otoczeniu której się znajdzie. „Jest spójny z zabytkowym otoczeniem Wyspy Młyńskiej. Czerwona cegła w połączeniu z metalem i szkłem stanowić będą konglomerat dawnego stylu i nowoczesności. Część elementów budynku oraz jego wnętrza będą zrealizowane z wykorzystaniem odzyskanych, zabytkowych materiałów budowlanych, które po oczyszczeniu nadadzą mu wyjątkowości i niespotykanego stylu” – zachwalają i jednocześnie zapewniają przedstawiciele dewelopera.

Kolejnym odniesieniem do nowoczesności ma być wprowadzenie technologicznych udogodnień, W ofercie znajdziemy możliwość zainstalowania w budynku systemu bezkluczowego umożliwiającego otwieranie drzwi w budynku za pomocą smartfona lub odcisku palca czy automatycznie zamykane w czasie deszczu okna weneckie.

Planowany termin oddania budynku do użytku datowany jest na 2018 rok. Projekt jest na razie w fazie przygotowawczej.


Powiązane treści