Bydgoszcz
17C
Słonecznie
51% wilgotność
Wiatr: 3km/h ESE
H 17 • L 17
21C
Pon
22C
Wt
20C
Sr
16C
Czw
15C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoW Bydgoszczy wyrośnie 150 nowych drzew. Nasadzenia na Kapuściskach, Leśnym i przy głównych ulicach
biblioteka stary rynek bydgoszcz
12.04.2021 | 21:14

W Bydgoszczy wyrośnie 150 nowych drzew. Nasadzenia na Kapuściskach, Leśnym i przy głównych ulicach

Na zdjęciu: Ratusz zleca nasadzenia zastępcze 150 drzew i 1,5 tysiąca krzewów.

Fot. ED

Urząd miasta zleca posadzenie 150 nowych drzew i niemal 1,5 tysiąca krzewów. Nowe rośliny pojawią się w ramach nasadzeń zastępczych i zostaną ulokowane m.in. na Kapuściskach, przy alei Jana Pawła II czy na osiedlu Leśnym.

Jak informuje bydgoski ratusz, nowe drzewa i krzewy zostaną posadzone w ramach Bydgoszczy nasadzeń zastępczych, które są dokonywane podczas realizacji ważnych miejskich inwestycji. – Zgodnie z obowiązującymi zasadami stosujemy zasadę 2 nowe drzewa za 1 usunięte. W sumie w 4 oddzielnych pakietach chcemy zamówić 150 drzew i niemal 1,5 tysiąca krzewów. Od chętnych wykonawców oczekujemy wysokiej jakości materiału roślinnego, który będzie objęty 3-letnią pielęgnacją. Czas na składanie ofert upływa 12 kwietnia – przekazał magistrat.


CZYTAJ TAKŻE: W Bydgoszczy wypożyczysz rower towarowy. Sprawdź szczegóły


Urzędnicy przekonują, że chcą zazielenić miasto gatunkami roślin, które są odporne na trudne warunki, m.in. lipami drobnolistnymi, klonami zwyczajnymi, kasztanowcami, sosnami i świerkami. Nowe rośliny zostaną posadzone w siedmiu lokalizacjach. Ponad 30 drzew pojawi się w rejonie ulic Wojska Polskiego i Jana Pawła II, a kilkanaście w rejonie ulicy Baczyńskiego na Kapuściskach. Ponadto, przy ul. Toruńskiej zasadzone zostaną lipy, a przy Nowotoruńskiej i Zacisze kasztanowce, robinie i jarząb szwedzki. Z kolei na osiedlu Leśnym planuje się wkopanie ok. 40 klonów. Kolejny pakiet przewiduje natomiast posadzenie 36 świerków i sosen przy ulicy Nakielskiej.

W ramach zamówienia planujemy także nasadzenia drzew i krzewów w samym centrum miasta. Na Wyspie Młyńskiej pojawią się bujnie kwitnące wiosną wiśnie japońskie, kasztanowce oraz platan klonolistny. Przy rewitalizowanych Młynach Rothera zasadzone zostaną zimozielone cisy. Jeden z rosnących klonów zmieni swoją lokalizację. Przypomnijmy, że rosnące na Wyspie Młyńskiej krzewy, które kolidowały z inwestycją zostały przesadzone do parku nad Starym Kanałem – czytamy w komunikacie bydgoskiego ratusza.

Obecnie trwają też prace przy nasadzeniach w rejonie przebudowywanego ronda Kujawskiego. – Planujemy zasadzić tam ponad 600 nowych drzew. W ramach kompensacji przyrodniczej przewiduje się posadzenie platanów klonolistnych na szerokich pasach zieleni. Posadzone zostaną również klony polne, jesiony wyniosłe oraz kasztanowce zwyczajne – czytamy w komunikacie zarządu dróg.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
25 dni temu

Czy autor może doprecyzować gdzie na os Leśnym mają zostać zasadzone drzewa? Tylko tu zabrakło takiej informacji.

Kasia
Kasia
19 dni temu

Mam nadzieję że przy ul. Baczyńskiego 37 zostaną posadzone drzewa. Bardzo dużo zostało drzew tutaj ściętych a do tej pory nie posadzono ani jednego. Widoki tylko na samochody 🙁

Powiązane treści