Bydgoszcz
11C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h WNW
H 13 • L 10
13C
Sr
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
8C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleW Bydgoszczy za mandat zapłacisz kartą. Policjanci już mają terminale
policja, mandat, karta - KWP (2)
30.01.2018 | 11:03

W Bydgoszczy za mandat zapłacisz kartą. Policjanci już mają terminale

Mandat będzie można opłacić od razu podczas kontroli.

Na zdjęciu: W pierwszym dniu niektórzy kierowcy zdecydowali się na płatność kartą.

Fot. KWP Bydgoszcz

Od poniedziałku, 29 stycznia bydgoscy policjanci ruchu drogowego mają terminale płatnicze. Dzięki nim kierowcy, którzy za popełnione wykroczenie zostaną ukarani mandatem karnym, będą mogli go opłacić podczas kontroli drogowej.

Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku wprowadziło nowe rozwiązanie umożliwiające płacenie kartą za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym bezpośrednio na miejscu zdarzenia. – Jest to ułatwienie dla osób, które zostały ukarane mandatem karnym. Już w trakcie prowadzonej przez policjantów kontroli drogowej mogą uiścić kwotę mandatu – mówi asp. szt. Lidia Kowalska z KWP Bydgoszcz.

Od poniedziałku, 29 stycznia policjanci bydgoskiej drogówki wyposażeni są w terminale płatnicze. Jednak zaznaczyć należy, że nie wszyscy. 24 urządzenia trafiły do policjantów Wydziału Ruchu Drogowego bydgoskiej komendy. Zanim mundurowi zaczęli ich używać, musieli przejść odpowiednie szkolenie. Sukcesywnie obejmie ono każdego z policjantów pełniących służbę na drogach miasta i powiatu. – Już w pierwszym dniu używania terminali płatniczych przez bydgoskich policjantów kilka osób zdecydowało się skorzystać z możliwości bezpośredniego opłacenia mandatu karnego – tłumaczy asp. szt. Lidia Kowalska.


Powiązane treści