Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
58% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 16 • L 13
16C
Pon
10C
Wt
13C
Sr
4C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeW centrum Bydgoszczy staną nowe ławki i śmietniki. Znamy ich lokalizację
WYSPA MŁYŃSKA BYDGOSZCZ
28.07.2018 | 11:39

W centrum Bydgoszczy staną nowe ławki i śmietniki. Znamy ich lokalizację

Trwa przetarg na ustawienie 30 ławek i ponad stu pojemników na odpady.

Na zdjęciu: Najwięcej nowych śmietników stanie na Wyspie Młyńskiej.

Fot. Stanisław Gazda

Urząd miasta ogłosił przetarg na wymianę koszy na śmieci i ustawienie ławek. Nowe elementy małej architektury zostaną ulokowane w najbardziej reprezentacyjnych punktach Bydgoszczy.

Ratusz planuje ustawić 30 miejsc do siedzenia na trasie wzdłuż bulwaru nad Brdą – dokładnie na południowym odcinku między ulicą Grodzką, a Trasą Uniwersytecką. Stare ławki zostaną zdemontowane – pięć z nich, będących w najlepszym stanie technicznym, zostaną zamontowane w Parku Centralnym (teren między Mostem Pomorskim a Artego Areną), w lokalizacjach wskazanych przez urząd miasta.

Ponadto, w ramach tego samego zamówienia miasto zleciło montaż 119 nowych koszy na śmieci. Poza bulwarem nad Brdą, zostaną one ustawione na skwerach przy Unii Lubelskiej, Pomorskiej i Grodzkiej, skwerze Barciszewskiego, na trakcie pieszym między jezdniami alei Ossolińskich, na Wyspie Młyńskiej, skwerach Leszka Białego i Turwida (Sielanka), przy pomniku Kazimierza Wielkiego i ławeczce Mariana Rejewskiego oraz Ogrodzie Jagiełły.

Nowe pojemniki na odpady będą wykonane z tworzywa sztucznego odpornego na warunki atmosferyczne, akty wandalizmu i zaprószenie ognia. Ich rozmiar pozwoli na wrzucenie do nich większej ilości śmieci niż do dotychczasowych śmietników. Ławki i kosze powinny zostać zamontowane w przeciągu trzech miesięcy od podpisania umowy z wyłonionym w postępowaniu wykonawcą.


Powiązane treści