Bydgoszcz
5C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H 5 • L 4
11C
Wt
11C
Sr
13C
Czw
13C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIW Centrum Onkologii będą bezpłatne badania i porady
03.02.2017 | 14:06

W Centrum Onkologii będą bezpłatne badania i porady

Czujności onkologicznej nigdy za wiele...

Na zdjęciu: Plakat.

Fot. materiały prasowe

Z inicjatywy Polskiej Unii Onkologii (od 2008 roku) większość ośrodków onkologicznych w Polsce, zwyczajowo w pierwszą sobotę lutego, organizuje „Dzień Drzwi Otwartych”. Nie inaczej będzie w Bydgoszczy. Centrum Onkologii zaprasza na bezpłatne badania profilaktyczne.

Akcja ma na celu podwyższenie wiedzy społeczeństwa na temat chorób nowotworowych (np. poprzez rozpowszechnianie „Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem” i innych materiałów edukacyjnych, udzielanie porad onkologicznych, prowadzenie wykładów i pogadanek) oraz propagowanie postaw prozdrowotnych i czujności onkologicznej, m.in.  poprzez wykonywanie badań  przesiewowych służących wczesnemu wykrywaniu nowotworów.

W sobotę 4 lutego w Zakładzie Profilaktyki Promocji Zdrowia – w ramach Dnia Drzwi Otwartych Centrum Onkologii w Bydgoszczy – prowadzone będą przesiewowe badania mammograficzne (kobiety w wieku 50 – 69 lat, raz na 2 lata), przesiewowe badania cytologiczne (kobiety w wieku 25 – 59 lat, raz na 3 lata), pomiar poziomu glukozy w surowicy krwi i ciśnienia tętniczego krwi , warsztaty edukacyjne pt.” Pierwsza wizyta u ginekologa” – dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych  (uprzednia rejestracja), a także na dermatoskopową ocenę znamion skórnych (uprzednia rejestracja).

Podczas Dnia Drzwi Otwartych w Centrum Onkologii znajdować się będzie także stanowisko NFZ z możliwością uzyskania dostępu do Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP), a także stanowisko Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy. Pracownicy Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia WSSE w Bydgoszczy udzielać będą porad na temat zdrowego stylu życia, mierzyć stężenie tlenku węgla w wydychanym powietrzu (palacze i bierni palacze tytoniu), a także przeprowadzą quiz wiedzy.

Dzień Drzwi Otwartych zaplanowano na 4 lutego w godz. od 10 do 14. Dodatkowe informacje oraz rejestracja w Sekretariacie Zakładu Profilaktyki i Promocji Zdrowia pod numerem telefonu (52) 374 32 38.

 


Powiązane treści