Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 10 • L 9
18C
Nd
16C
Pon
17C
Wt
19C
Sr
18C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiInwestycjeW Cielu ma powstać nowe boisko. W Łochowie – hala sportowa
piłka nożna, boisko, murawa - freeimages
11.01.2018 | 11:46

W Cielu ma powstać nowe boisko. W Łochowie – hala sportowa

Radni przyjęli stanowisko w sprawie inwestycji na ostatniej sesji.

Na zdjęciu: W Cielu ma zostać wybudowane nowe boisko.

Fot. freeimages

W Cielu ma powstać nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią. Podczas ostatniej sesji radni gminy przyjęli stanowisko w sprawie budowy.

Centrum Obsługi Edukacji i Sportu podjęło temat budowy boiska pełnowymiarowego już we wrześniu. – Wiemy, jak duże jest zapotrzebowanie. W Białych Błotach jest tak dużo zespołów sportowych, że nie możemy ich pomieścić – tłumaczył kierownik Patrycjusz Migawa. Boiska naturalne w Białych Błotach i Łochowie są obecnie wykorzystywane przez praktycznie całe popołudnie, a naturalne nawierzchnie nie wytrzymują obciążenia.

Rozważanych było kilka lokalizacji dla nowego boiska, ale ostatecznie urzędnicy zdecydowali się na Ciele. – To teren gminny, nie będzie sąsiadował z domostwami, a jednocześnie będzie tani w utrzymaniu, bo osoba zajmująca się orlikiem będzie odpowiedzialna też za nowe boisko – mówił  Migawa. Rozważana była też lokalizacja w Białych Błotach, ale ta – choć bliska szkoły – została odrzucona z uwagi na bliskość domostw.

– Mam wrażenie, że tylnymi drzwiami wprowadza się duże inwestycje. Zaczęły się prace z łącznikiem szkoły w Białych Błotach, nie ma jeszcze zabezpieczonych środków na inne ważne zadania, a my już myślimy o kolejnych – stwierdziła radna Alina Puppel. Za lokalizacją w Białych Błotach wypowiadała się za to Maria Wolsztyńska. W głosowaniu większość poparła jednak plany budowy w Cielu, co ma mieć też pozytywny oddźwięk wobec batalii o rozbudowę tamtejszych ferm drobiu.

Gmina liczy na 50% dofinansowania dla inwestycji, ale zgodnie z programem Ministerstwa Sportu im większa inwestycja, tym łatwiej o wsparcie. Dlatego budowa boiska w Cielu została wpisana w jednym stanowisku z budową hali sportowo-rehabilitacyjnej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w postaci instalacji fotowoltaicznej przy szkole im. Jana Pawła II w Łochowie. Inwestycje zaplanowano na lata 2018-2020.


Powiązane treści