Bydgoszcz
-1C
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSE
H 0 • L -1
2C
Sr
3C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoW czasie pandemii nie przestają pomagać. I zachęcają innych
mieszkanie, stowarzyszenie dzieki wam - nadesłąne
12.05.2020 | 21:32

W czasie pandemii nie przestają pomagać. I zachęcają innych

Na zdjęciu: Wolontariusze wyremontowali mieszkanie pani Oli.

Fot. nadesłane

Stowarzyszenie Dzięki Wam pomogło kolejnej osobie. Wolontariuszy nie powstrzymała nawet pandemia koronawirusa.

Pani Ola przeszła w ostatnim czasie wiele. Rok po roku straciła rodziców. Machinę pomocy uruchomiły jej kierowniczka i koleżanka z pracy, które zwróciły się o pomoc do bydgoskiej Budowlanki. Remont mieszkania na Okolu rozpoczął się 5 grudnia.

W prace zaangażowało się ok. 100 osób – głównie uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Budowlanych, Branżowej Szkoły I stopnia nr 6 oraz Zespołu Szkół Elektrycznych, a także wolontariusze stowarzyszenia „Dzięki Wam”. To był dla nich już siedemnasty wspólny remont.

Nie mogliśmy nie pomóc Oli. Nad całością prac wraz z uczniami i nie tylko czuwali nauczyciele budowlanki i elektryka. A pracy było naprawdę dużo – mówi Adam Jaworski, kierujący stowarzyszeniem Dzięki Wam. Wymieniona została instalacja elektryczna, ocieplono sufit, wstawiono nowe okna i drzwi, wykonano szpachlowanie, malowanie, położono płytki, panele i okładziny płyt PCV.

Prace zostały spowolnione przez pandemię koronawirusa, ale w ubiegły czwartek udało się symbolicznie przekazać klucze do mieszkania, a zarazem zainicjować akcję #budujemydobro. – W tym trudnym czasie, który doskwiera nam wszystkim, chcemy zachęcić do zrobienia czegoś dobrego dla drugiego człowieka – dla członka rodziny czy kogoś zupełnie obcego. Nie musi to być coś spektakularnego. Może to być drobiazg – ważne, aby sprawił radość tej osobie, aby to budowało dobro – mówi Jaworski, który dziękuje także pracownikom hurtowni budowlanej PPH Andrexim i hurtowni opakowań AdamPol.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści