Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
83% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSW
H 5 • L 3
5C
Nd
5C
Pon
8C
Wt
4C
Sr
4C
Czw
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeW czwartek nadzwyczajna sesja rady miasta. Na temat egzekucji tartaku
trasa uniwersytecka, glinki, jana pawła ii - mb (1)
07.02.2018 | 18:04

W czwartek nadzwyczajna sesja rady miasta. Na temat egzekucji tartaku

Na zdjęciu: Tartak przy ulicy Ujejskiego nadal funkcjonuje, choć jego teren już na początku stycznia miasto miało przekazać wykonawcy drugiego etapu trasy Uniwersyteckiej.

Fot. Marcin Bratoszewski

W czwartek odbędzie się nadzwyczajna sesja rady miasta. Jej celem jest przekazanie zaliczki na postępowanie egzekucyjne związane z budową drugiego etapu trasy Uniwersyteckiej.

Prezydent Rafał Bruski zwrócił do przewodniczącego Zbigniewa Sobocińskiego o zwołanie sesji w możliwie najszybszym terminie w związku ze zgłoszonym we wtorek wnioskiem Mikołaja Bogdanowicza o przekazanie zaliczki na prowadzenie postępowania egzekucyjnego. Radni mają dokonać poprawek w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej, dzięki którym możliwe będzie przekazanie wojewodzie 500 tys. zł. Pieniądze ostatecznie mają wrócić do kasy miasta, a za całe zamieszanie miałby zapłacić właściciel tartaku Krzysztof Pietrzak, który nie chce opuścić terenu przy Ujejskiego mimo prawomocnej decyzji.

Działka przy Ujejskiego 44 miała być przekazana wykonawcy na początku stycznia, ale tartak nadal funkcjonuje. Pietrzak nie stosuje się do prawomocnej decyzji o egzekucji nieruchomości, twierdząc, że cena ustalona na zlecenie wojewody, czyli 259 zł za metr kwadratowy, jest zdecydowanie za niska. Pietrzak zarzuca też urzędnikom wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej z naruszeniem prawa.

Przesądzone jest już, że budowa II etapu trasy Uniwersyteckiej nie zakończy się zgodnie z planowanym terminem, czyli do końca czerwca. Jest to spowodowane nie tylko problemami z egzekucją działki przy Ujejskiego, ale też przedłużającymi się pracami na ul. Glinki.

Początek czwartkowej sesji o godzinie 16:00. Pół godziny później zbierze się Komisja Budżetu i Polityki Finansowej, która zaopiniuje uchwały.

Do tematu wrócimy.


Powiązane treści