Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 8 • L 6
9C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleW firmie kurierskiej pod Bydgoszczą znaleziono paczki z narkotykami
DHL SOLEC KUJAWSKI
23.04.2021 | 10:48

W firmie kurierskiej pod Bydgoszczą znaleziono paczki z narkotykami

Na zdjęciu: Narkotyki znaleziono w przesyłce z Niderlandów.

Fot. KAS Bydgoszcz

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wykryli na terenie magazynu firmy kurierskiej w Solcu Kujawskim jedenaście przesyłek zawierających substancje psychoaktywne. 

Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej KAS w ostatnich dniach kontrolowali przesyłki w firmie kurierskiej w Solcu Kujawskim. – Wewnątrz jednej z podejrzanych paczek znaleźli substancje o wyglądzie i sposobie opakowania charakterystycznym dla środków psychoaktywnych – informuje Bartosz Stróżyński, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy.

W wyniku przeszukania kolejnych wytypowanych przesyłek, mundurowi z KAS wykryli i zabezpieczyli łącznie ponad 272 gramy niebezpiecznych specyfików w postaci białego proszku i kryształów, 211 sztuk różnych tabletek oraz 12 sztuk znaczków LSD o działaniu silnie halucynogennym. – Wszystkie przesyłki zostały wysłane z Niderlandów i miały trafić do odbiorców w naszym regionie – dodaje Stróżyński. Funkcjonariusze oszacowali wartość rynkową zatrzymanych specyfików na kwotę około 12 tysięcy złotych.

Mundurowi przekazali substancję do Centralnego Laboratorium Celno-Skarbowego w Otwocku, które po przeprowadzeniu badań i analiz, potwierdziło, że w ich składach chemicznych znajdują się substancje odurzające i tzw. nowe substancje psychoaktywne wymienione w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Za sprowadzanie substancji odurzających, psychotropowych grozi wysoka kara grzywy i kara pozbawienia wolności do lat 5.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści