Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W Fordonie ma powstać park handlowy. Trwają poszukiwania najemców [WIZUALIZACJE]

Dodano: 09.03.2021 | 12:40

Na zdjęciu: Wizualizacja Parku Handlowego Zofin. Inwestycja ma powstać nieopodal skrzyżowania Andersa z Gieryna.

Fot. mat. inwestora

Rozbudowę Fordonu w ostatnich pięciu latach napędza linia tramwajowa. Wokół trasy powstaje coraz więcej nowych budynków mieszkalnych i inwestycji towarzyszących. Szczególnie atrakcyjny stał się teren przy ulicach Andersa i Gryfa Pomorskiego, na którym Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa stawia kilkadziesiąt szeregowców. Tuż obok nich ma powstać park handlowy.

Zabudowa obszaru pomiędzy osiedlami Pałcz i Niepodległości rozpoczęła się po 2016 roku, czyli po oddaniu do użytku linii tramwajowej oraz przedłużenia ulicy Andersa do ulicy Geodetów. Tuż obok intensywnie zagospodarowywanego od początku pierwszej dekady XXI wieku obszaru Pałcza (powstały tam głównie bloki BTBS) i inwestycji FSM w rejonie ulicy Gryfa Pomorskiego zaczęły powstawać kolejne inwestycje. Przy Andersa wyrosły dwa dwutrzonowe budynki For You dewelopera Ebud, a jesienią ubiegłego roku rozpoczęła się realizacja zapowiadanych od wielu lat 46 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej – w ramach I etapu powstaje 25 budynków. Pomiędzy szeregowcami a widocznym z daleka kompleksem Ebudu (jeden z jego elementów ma 7 pięter) spółdzielnia planuje budowę budynków wielorodzinnych.
Obok inwestycji mieszkaniowych, zgodnie z koncepcją miejskich urbanistów, ma powstać infrastruktura towarzysząca. W uchwalonym przez radę miasta w 2016 roku planie miejscowym dla obszaru „Fordon: Zofin, Niepodległości i Łoskoń – część południowa” na terenie pomiędzy Andersa a powstającymi szeregowcami FSM przewidziano zabudowę usługową. Już rok później pojawiły się pierwsze plany inwestycyjne – wówczas na fanpage „Fordon na co dzień” pojawiły się informacje, że przy Andersa miałby powstać piętrowy budynek z podziemnym parkingiem.

Temat zabudowy w rejonie Pałcza powrócił na początku tego roku. W styczniu na terenie obok powstających szeregowców FSM stanęła reklama Parku Handlowego Zofin. Koncepcja wstępnie zakłada, że budynek będzie piętrowy i może w nim znaleźć się 12 lokali. Wokół obiektu ma powstać 150 miejsc parkingowych. Działka, na której powstanie park, należała wcześniej do Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – informował o tym „Express Bydgoski”.

Inwestor podkreśla, że park handlowy stanie w lokalizacji z ogromnym potencjałem – w najbliższej okolicy znajduje się prawie dwa tysiące mieszkań, a także dotąd niezagospodarowane tereny przeznaczone w planie miejscowym pod zabudowę wielorodzinną. Nie bez znaczenia jest także dostępność komunikacyjna obszaru – tuż przy planowanym obiekcie handlowym znajduje się przystanek tramwajowy Andersa/Gieryna, który codziennie obsługuje ponad dwa tysiące pasażerów. Inwestor zaznacza również, że w rejonie parku Zofin odbywa się spory ruch kołowy, który sięga nawet ponad 5000 pojazdów dziennie.

Jak podkreśla odpowiedzialny za komercjalizację obiektu Dariusz Wołowski, proces pozyskiwania najemców trwa. –Na obecnym etapie inwestycji nie mogę udzielić większej ilości informacji ze względu na toczące się rozmowy handlowe objęte klauzulą poufności. Jak tylko ustali się ostateczny miks najemców obiektu, będę mógł przekazać ten fakt szerokiemu gronu zainteresowanych –  zapewnia Wołowski. Okoliczni mieszkańcy mają znaleźć w parku handlowym takie punkty handlowo-usługowe, jak sklep spożywczy, cukiernia, czy apteka; nie jest też wykluczone, że w obiekcie znajdą się usługi medyczne.

3.2 5 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Leonard Borowski
Leonard Borowski
3 lat temu

Czy jest prawdą, że inwestor kupił te działki od Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej po mocno zaniżonej cenie? I czy jest też prawdą, że wśród właścicieli inwestora, jest bratanek prezesa zarządu Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej?

Iza
Iza
3 lat temu

Galeria Fordon stoi pusta w centrum Fordonu . Moim zdaniem Zofin będzie również klapą… Ale obym się myliła.