Bydgoszcz
-5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H -4 • L -7
-13C
Nd
-13C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleW fordońskim więzieniu żądano uwolnienia osadzonego. Policjanci spisali się bez zarzutu
więzienie, fordon, zakład karny - kwp
31.08.2017 | 18:49

W fordońskim więzieniu żądano uwolnienia osadzonego. Policjanci spisali się bez zarzutu

Ok. godz. 10 dyżurny bydgoskich policjantów otrzymał zgłoszenie o napaści na zakład karny w Fordonie.

Na zdjęciu: Policjanci zostali wysłani do zakładu karnego w Fordonie.

Fot. KWP

W czwartek w zakładzie karnym w Fordonie zorganizowano ćwiczenia.  Założenia przeprowadzonych działań dotyczyły napaści i próby podpalenia budynku przez grupę osób żądających uwolnienia osadzonego kolegi. Swoje  umiejętności mieli możliwość sprawdzić fordońscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami służby więziennej oraz strażakami. 

Ok. godz. 10 dyżurny bydgoskich policjantów otrzymał zgłoszenie o napaści na zakład karny w Fordonie. Z przekazanych informacji wynikało, że nieznana grupa osób narusza porządek wokół Zakładu Karnego poprzez wznoszenie głośnych okrzyków pod adresem funkcjonariuszy służby więziennej, a ponadto blokuje pojazdem bramę wjazdową nr 1, rzuca kamieniami w kierunku okien budynku administracji oraz grozi podpaleniem budynku. Napastnicy żądali uwolnienia ich kolegi osadzonego w fordońskiej jednostce penitencjarnej.

Informacja ta natychmiast trafiła do policjantów z komisariatu w Fordonie. Na miejsce zostały skierowane cztery policyjne patrole oraz przewodnik z psem tropiącym. Z uwagi na zagrożenie pożarowe zgłoszenie otrzymali również strażacy. Pożar i znaczne zadymienie dotyczyły budynku administracji. Wiązało się to z ewakuacją funkcjonariuszy i pracowników z budynku.

– Na szczęście opisywana sytuacja to tylko ćwiczenia praktyczne realizowane przez funkcjonariuszy służby więziennej, policji i straży pożarnej. Głównym celem tych działań była weryfikacja rozwiązań dotyczących prowadzenia działań policyjnych w warunkach sytuacji kryzysowej na terenie przyległym do zakładu karnego w bydgoskim Fordonie oraz ocena procesu decyzyjnego dowódcy akcji policyjnej – tłumaczy asp. szt. Lidia Kowalska. Jak informują policjanci, wszyscy uczestnicy profesjonalnie zrealizowali założenia scenariusza.


Powiązane treści