Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 6 • L 5
9C
Sob
11C
Nd
20C
Pon
22C
Wt
20C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPOLITYKAW Gdańsku o założeniach i perspektywach idei inteligentnego miasta, czyli Kongres SMART CITY
21.04.2016 | 12:18

W Gdańsku o założeniach i perspektywach idei inteligentnego miasta, czyli Kongres SMART CITY

Swoją wiedzą dzielić się będą eksperci, politycy oraz samorządowcy.

Na zdjęciu: Zarządzanie miastem na miarę XXI wieku.

Fot. Materiały prasowe

W jakim zakresie województwa pomorskie, warmińsko-mazurskie, zachodnio-pomorskie, kujawsko-pomorskie oraz wielkopolskie realizują koncepcję inteligentnego rozwoju? W czym drzemie największy potencjał miast? W jakim stopniu miasta wykorzystują nowoczesne technologie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będą poszukiwać uczestnicy kongresu.

Tematyka inteligentnych miast wzbudza bardzo duże zainteresowanie, stąd zapotrzebowanie na szerzenia wiedzy na temat innowacyjnych rozwiązań, które mają za zadanie poprawić jakości życia mieszkańców. Odbywająca się 28 kwietnia w Gdańsku VII edycja ogólnopolskiego „Kongresu SMART CITY – założenia i perspektywy” to okazja do zaprezentowania i konsultacji nowoczesnych technologii,wymiany opinii, doświadczeń i dobrych praktyk z tego zakresu.

Kongres zaingerują Wojciech Szczurek – Prezydent Gdyni, Marek Biernacki – Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Słupska oraz Błażej Konkol – Prezes Zarządu Związku Gmin Pomorskich. Po uroczystym otwarciu na uczestników czeka szereg eksperckich debat i paneli w następujących tematach: możliwości wdrażania rozwiązań Smart Cities – doświadczenia polskie i zagraniczne, wsparcie technologiczne dla smart city, nowe technologie – istotny element dynamicznego rozwoju miast, efektywne wytwarzanie i wykorzystanie energii w aglomeracjach miejskich, rozwój ekologicznego i zrównoważonego transportu, zarządzanie zasobami miejskimi – inteligentna infrastruktura miast.

Patronat honorowy nad kongresem objęło m.in. Ministerstwo Cyfryzacji. Nie zabraknie również bydgoskiego akcentu. Jednym z panelistów omawiających efektywne wytwarzanie i wykorzystanie energii w aglomeracjach miejskich będzie mgr inż. Tomasz Mania – pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.


Powiązane treści