Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 5 • L 5
-3C
Pt
-2C
Sob
10C
Nd
9C
Pon
8C
Wt
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleNa Wyspach Brytyjskich zamordował rodzinę. Polak zmarł w więzieniu
policja
04.04.2018 | 12:54

Na Wyspach Brytyjskich zamordował rodzinę. Polak zmarł w więzieniu

31-latek przebywał w Bydgoszczy i to z grodu nad Brdą pochodziła jego żona.

Na zdjęciu: Mężczyzna odsiadywał w brytyjskim areszcie karę 30 lat więzienia za morderstwo.

Fot.

Nie żyje Damian Rz. To mężczyzna, który siedem lat temu na Wyspach Brytyjskich zamordował swoją rodzinę. Jak się okazuje, sprawa ma także wątek bydgoski.

To właśnie w Bydgoszczy 31-latek odbywał służbę wojskową i to w grodzie nad Brdą zakochał się w Izabeli, z którą następnie wziął ślub cywilny na wyspie Jersey.

W sierpniu 2011 roku, mężczyzna zadał swojej partnerce kilkadziesiąt ciosów nożem. Kobieta, jej dwójka dzieci (dwu i pięcioletnie), 56-letni teść, 34-letnia przyjaciółka rodziny i jej 5-letnia córka również zginęli od ciosów zadanych tym narzędziem. Damianowi Rz. wymierzono w irlandzkim sądzie za tę zbrodnię karę 30 lat pozbawienia wolności. Jak informowała telewizja Sky News, mężczyzna miał po tym okresie odsiadki wrócić do kraju.

Brytyjskie media poinformowały dzisiaj o śmierci Damiana Rz. W krótkim komunikacie podano jedynie, że do zgonu mężczyzny doszło w Wielką Sobotę. Przyczyny śmierci będzie wyjaśniać brytyjska policja, która – jak podała gazeta Jersey Evening Post – rozpoczęła już śledztwo w tej sprawie.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna w przeszłości już dwukrotnie próbował targnąć się na swoje życie, lecz bezskutecznie.


Podobne wpisy

Powiązane treści