Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W Jarużynie będzie nowa ścieżka pieszo-rowerowa? Wpłynęły cztery oferty

Dodano: 17.11.2023 | 09:56

Na zdjęciu: Do przetargu zgłosiły się cztery firmy

Fot. ilustracyjne - SF

Gmina Osielsko chce wybudować drogę dla pieszych i rowerów przy ul. Nowowiejskiej w Jarużynie. Do przetargu zgłosiły się cztery firmy.

Ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 2,5 metra ma pojawić się na długości 450 metrów. Oprócz tego projekt zakłada wykonanie skrzyżowania z drogą wewnętrzną, zjazdów do posesji, przestawienie lampy, humusowanie i obsiew trawą, a także wprowadzenie stałej organizacji ruchu.

Do przetargu na wykonanie prac zgłosiły się cztery firmy. Najmniej zaoferowało Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe Affabre z Bydgoszczy (375 tys. zł), zaś najwięcej Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Kozłowa pod Świeciem (444 tys. zł). Gmina Osielsko planowała przeznaczyć na tę inwestycję 400 tys. zł. Przetarg obecnie jest na etapie badania i oceny ofert. Nie został on jeszcze rozstrzygnięty.

W dokumentacji czytamy, że termin realizacji inwestycji to 28 czerwca 2024 roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zdzisiek Ryba co w stawie pływa
Zdzisiek Ryba co w stawie pływa
6 miesięcy temu

Za to w Bydgoszczy nasi chłopcy od dróg nie potrafiliby wydać na taki zakres projektowy mniej niż milion złotych. Przy tym wprowadziliby taki komfort rozmowy z ewentualnymi wykonawcami, że aż jeden słuszny wystartowałby w przetargu. Trzeba wiedzieć jak kasę trzepać.

Ojciec Pio
Ojciec Pio
6 miesięcy temu

Jeden dzwon z wyjeżdżającym z posesji samochodem wyleczył mnie z korzystania z takich „ścieżek”.

Leonard Borowski
Leonard Borowski
6 miesięcy temu

Do Zdziska. Tak się składa, że mieszkam i w Bydgoszczy i w… Gminie Osielsko. I mogę porównać skutki bydgoskich rządów politycznej patologii z zachłanną mafią w tle z gospodarnym podejściem Pana Wójta Wojciecha Sypniewskiego. Tę różnicę może zobaczyć każdy, kto przekracza granice Bydgoszczy z Gminą Osielsko.