Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 14 • L 14
8C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIW Juraszu otworzą odnowioną Poradnię Leczenia Ran Przewlekłych
18.02.2016 | 08:20

W Juraszu otworzą odnowioną Poradnię Leczenia Ran Przewlekłych

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych od wielu lat jest unikalnym w skali kraju ośrodkiem klinicznym i przede wszystkim leczniczym oraz naukowo-badawczym

Na zdjęciu: Szpital Uniwersytecki Nr 1 im. dra A. Jurasza.

Fot. Stanisław Gazda

23 lutego 2016 r. w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im dr. A. Jurasza w Bydgoszczy odbędzie się uroczyste otwarcie nowego kompleksu Poradni Leczenia Ran Przewlekłych.

Nowa poradnia dysponuje znacznie większym zapleczem lokalowym jak i naukowo-badawczym niż dotychczas. Obejmuje kilka, wyposażonych w specjalistyczny sprzęt pomieszczeń, w tym trzy nowoczesne gabinety zabiegowe, gabinet konsultacyjno-diagnostyczny, gabinet edukacyjny i rejestrację. Dzięki nowej, wyremontowanej siedzibie znacznie poprawią się warunki pracy i możliwości diagnostyki oraz leczenia chorych z raną przewlekłą w regionie kujawsko-pomorskim.

W ramach poradni realizowany będzie także projekt badawczy. Wkrótce ruszy kwalifikacja chorych do programu „Oceniającego skuteczność działania tropokolagenu w oparciu o nowe technologie medyczne u chorych z owrzodzeniami żylnymi goleni”. Chorzy zostaną objęci wysokospecjalistyczną i kompleksową opieką medyczną, której celem jest poprawa miejscowych i ogólnoustrojowych warunków gojenia rany.

Dzięki nowym gabinetom zabiegowym, również chorzy z raną przewlekłą o innej etiologii, uzyskają kompleksową i systematyczną opiekę realizowaną w ramach programu Narodowego Funduszu Zdrowia świadczeń odrębnie kontraktowanych (SOK).

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych od wielu lat jest unikalnym w skali kraju ośrodkiem klinicznym i przede wszystkim leczniczym oraz naukowo-badawczym. Interdyscyplinarną opiekę nad chorym z raną zapewniają specjaliści, posiadający wysokie kwalifikacje, ogromną wiedzę i bogate doświadczenie lekarskie i pielęgniarskie.

Jednostką kieruje Profesor Maria T. Szewczyk oraz Profesor Arkadiusz Jawień, naukowcy Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.


Powiązane treści