Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBlogiW końcu w plenerze! „Szerokie wody” na Wyspie Młyńskiej
13.09.2017 | 22:10

W końcu w plenerze! „Szerokie wody” na Wyspie Młyńskiej

Cover Mroza w wykonaniu Kacpra Andrzejewskiego

Na zdjęciu: klatka z teledysku "Szerokie wody", na zdj. Kacper Andrzejewski | soundB | prod. Jacek Owczarz

Fot.

Szczerze mówiąc, to zamysł był inny. Umówiliśmy się z Kacprem na nagranie zagranicznego popowego hitu. Koniecznie solo, bo Kacper pojawiał się już na kanale: raz w duecie i raz w tercecie. Wcześniej odmówiłem mu realizacji coveru Mroza, bo nie byłem przekonany, czy pierwszy występ solo na kanale w tym repertuarze (jednak nie aż tak szeroko popularnym) przyniesie dobry skutek.

I gdy w zasadzie wszystko było dopięte na ostatni guzik… zmieniłem decyzję. Tak się po prostu czasem zdarza. Uznałem, że w tym utworze Kacper ze swoją głęboką ciepłą barwą zabrzmi równie fenomenalnie jak oryginał. Jeśli nie lepiej! I stało się. A do planowanego wcześniej hitu na pewno wrócimy.

Uznałem, że teledysk koniecznie musi być kręcony w plenerze. Nawet nie starałem się oddawać w nim tytułowych szerokich wód, bo dokądkolwiek w Bydgoszczy byśmy się nie udali, to jest to niemożliwe i zakrawałoby trochę o parodię. Z całym szacunkiem! Postawiłem na ciepły prosty obrazek w otoczeniu charakterystycznym dla naszego miasta, gdzie woda była tylko przypadkowym dodatkiem.

I o czymś koniecznie muszę wspomnieć! Wysłałem nasze dzieło do Mroza poprzez jego fanpage na facebooku. I – uwaga – odpisał! Powiedział, że to najlepszy cover tej piosenki, jaki słyszał i że mamy dalej robić swoje! Czy można mieć większego kopa do działania? Zabieram się do myślenia, co kolejnego pojawi się na kanale! Zapraszam na wideo:

Szerokie wody – Kacper Andrzejewski | soundB | prod. Jacek Owczarz

Kacper Andrzejewski – wokalista, instrumentalista, kompozytor, autor tekstów. W wieku 13 lat zadebiutował na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie w musicalu „Oliver Twist”, odgrywając tam tytułową postać. Dubbingował w bajkach Disneya takich jak „Matki w Mackach Marsa”, „Jake i Piraci z Nibylandii” czy „Akwalans”. Wziął udział w 2. edycji programu „Bitwa na Glosy” w drużynie Moniki Kuszyńskiej. Aktualnie jest studentem Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie dr Joanny Zagdańskiej.

Jacek Owczarz – producent filmowy i muzyczny, bydgoszczanin. Absolwent Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Twórca projektu SoundB łączącego artystów związanych z bydgoską sceną muzyczną w pracy nad coverami popularnych utworów. Prywatnie mąż i ojciec.

Jacek Owczarz

producent muzyczny i filmowy

Producent muzyczno-filmowy, bydgoszczanin. Absolwent Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Twórca projektu SoundB łączącego artystów związanych z bydgoską sceną muzyczną w pracy nad coverami popularnych utworów. Prywatnie mąż i ojciec.

Panel dyskusyjny


Podobne wpisy

Powiązane treści