Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W Koronowie powstanie dom dziennego pobytu dla seniorów? Pojawił się taki pomysł

Dodano: 09.11.2023 | 11:50

Na zdjęciu: Tego typu miejsca funkcjonują w niektórych gminach naszego regionu

Fot. Pixabay

Gmina Koronowo przymierza się do uruchomienia domu dziennego pobytu dla seniorów.

Tego typu miejsca funkcjonują w niektórych gminach naszego regionu. Spotykają się tam osoby starsze, aby wspólnie spędzić ze sobą czas. Są rozmowy np. o zdrowiu, zajęcia manualne, warsztaty, szkolenia, wyjazdy kulturalne i krajoznawcze.

O potrzebie utworzenia takiego miejsca mówił podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Koronowie radny Henryk Borowicz. Jak zaznaczył jest to inicjatywa zapobiegająca wykluczeniu i osamotnieniu seniorów. Funkcjonowało kiedyś takie miejsce w koronowskim Domu Pomocy Społecznej i zdaniem radnego było to bardzo korzystne dla społeczeństwa lokalnego.

Burmistrz Koronowa podczas sesji przyznał, że planowane jest uruchomienie takiego miejsca. Odbyło się już spotkanie z przedsiębiorcami i instytucjami, którzy chcieliby się podjąć takiego zadania. Były to dwa podmioty. Takie miejsce mogłoby zostać zlokalizowane w budynku Punktu Informacji Turystycznej w Koronowie. – Rozmowy będzie prowadziła już bezpośrednio pani dyrektor MGOPS w Koronowie – przekazał burmistrz. – Także wszystko jest na dobrej drodze – dodał.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marian
Marian
7 miesięcy temu

Zostaw to Panu Gliszczyńskiemu , zobacz jak go wspominają dobrze i jego dawne decyzje

Marian
Marian
7 miesięcy temu

„radny Henryk Borowicz. Jak zaznaczył jest to inicjatywa zapobiegająca wykluczeniu i osamotnieniu seniorów. Funkcjonowało kiedyś takie miejsce w koronowskim Domu Pomocy Społecznej i zdaniem radnego było to bardzo korzystne dla społeczeństwa lokalnego.” Z uwagi na Pana radnego opinię mam pytanie ; czy to oznacza że seniorzy do dnia dzisiejszego poprzez zaniechania takich praktyk w Koronowie są wykluczeni i osamotnieni zdaniem radnego ?