Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W marcu nowy cykl w Młynach Rothera

Dodano: 07.03.2024 | 10:38

Na zdjęciu: Nowy cykl w Młynach Rothera

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Nowy cykl w Młynach Rothera. W najbliższych miesiącach będą zaskakiwać nie tylko liczbą wydarzeń, ale również ich różnorodnością. Do bogatej oferty programowej dołącza nowy cykl pod nazwą ,,Radar technologii”. Najbliższe spotkanie już 13 marca!

Nowy cykl Młynów to pomysł, który świetnie wpisuje się w działalność centrum nauki. ,,Radar technologii” to seria spotkań, która będzie poświęcona aktualnym trendom oraz zjawiskom we współczesnym świecie technologii. Pierwsze spotkanie z serii odbędzie się 13 marca (środa), o godzinie 18:00, a jego tematem będzie sztuczna inteligencja. Wstęp wolny.

Nowy cykl w Młynach Rothera – goście

Natomiast gośćmi inauguracyjnym spotkania będą dr Patryk Miziuła i Artur Zygadło – specjaliści w zakresie uczenia maszynowego. Współpracują oni z firmą deepsense.ai i są opiekunami merytorycznymi całej tej inicjatywy.

Młyny Rothera starają się popularyzować naukę w ciekawy i angażujący sposób. Zwracają dużą uwagę na przekładanie teorii na praktykę. Spotkania będą odbywały się w formie rozmów prowadzącego dziennikarza Marka Jankowiaka z ekspertami w dziedzinach techniki.

– Radar technologii to podwójna radość. Po pierwsze mieszkańcy i mieszkanki Bydgoszczy będą poznawać najnowsze trendy technologiczne w przystępnej formule bezpośrednio od ekspertów, którzy łączą teorię z praktyką. Po drugie, Młyny staną się miejscem, które prezentuje innowacyjne i nowoczesne firmy działające w mieście – mówi Sławomir Czarnecki, dyrektor Młynów.

CZYTAJ TAKŻE: Sprawdziliśmy bydgoski lokal po Kuchennych Rewolucjach!

Już na pierwszym spotkaniu będzie można dowiedzieć się, czym tak naprawdę jest sztuczna inteligencja, czy każda osoba postrzega ją w ten sam sposób oraz czy jest ona dla nas zagrożeniem. Prowadzący dostarczą wiedzę jaką powinien mieć każdy, kto chce bezpiecznie korzystać z możliwości sztucznej inteligencji.

– Na spotkanie może przyjść każdy, nawet jeśli jest z komputerami na bakier. Będziemy rozmawiać o zagadnieniach pozornie trudnych, ale w sposób przystępny dla laików. Warto posłuchać i podyskutować – przekonują dr Patryk Miziuła i Artur Zygadło, goście pierwszego spotkania i opiekunowie merytoryczni inicjatywy.

 

0 0 votes
Article Rating
Julia Januszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments