Bydgoszcz
9C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H 9 • L 8
12C
Sob
6C
Nd
9C
Pon
8C
Wt
9C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaW mitchowskim stylu. Przed nami kolejny koncert z cyklu Rzeka Muzyki
Mitch Mitch_lado_www
01.08.2019 | 08:58

W mitchowskim stylu. Przed nami kolejny koncert z cyklu Rzeka Muzyki

Na zdjęciu: Mitch&Mitch to laureaci dwóch Fryderyków.

Fot. mat. prasowerze

4 sierpnia odbędzie się kolejny koncert z cyklu Rzeka Muzyki. Tym razem widzom w amfiteatrze przy Operze Nova zaprezentuje się Mitch&Mitch.

Laureaci dwóch Fryderyków to na polskiej scenie muzycznej jedno z  najciekawszych muzycznych zjawisk ostatniej dekady, a dla pokolenia 30+ zespół wręcz kultowy. Choć i dla starszych przecież również znany za sprawą współpracy ze Zbigniewem Wodeckim. Energia, poczucie humoru, oryginalne kompozycje i wspaniałe instrumentarium sprawiają, że ich koncerty to prawdziwa muzyczna uczta. Ci artyści są przyjmowani entuzjastycznie zarówno w salach koncertowych, jak Filharmonia w Łodzi czy Szczecinie, jak i na dużych festiwalach, takich jak katowicki Off Festival czy Opener w Gdyni.

Muzyka zespołu jest definiowana jako połączenie rocka alternatywnego z elementami bluesa i popu. Wydali siedem albumów nagrywanych w duecie, kwintecie, oktecie, nonecie, a nawet jako orkiestra i chór. Współpracowali z najlepszymi artystami krajowymi i zagranicznymi. Występowali w wielkich halach, na festiwalach oraz małych klubach i lokalach, z takim samym zaangażowaniem, hipnotyzując swoją publiczność. Dziś Mitch&Mitch to dziewięcioosobowa orkiestra, powiększona o sekcję dętą i wibrafon, a ich występy to prawdziwy wulkan energii i brzmienia.

Szerokie uznanie i popularność grupa zdobyła za sprawą współpracy ze Zbigniewem Wodeckim i przełomowego dla Mitchów albumu „1976: A Space Odyssey”, który zawiera piosenki stworzone przez Wodeckiego niemal czterdzieści lat wcześniej. Koncerty zagrane z ikoną polskiej muzyki rozrywkowej okrzyknięto rewelacją, zespół otrzymał statuetkę „Mateusza” w kategorii „Wydarzenie roku” przyznawaną przez Program III Polskiego Radia, a Akademia Fonograficzna nagrodziła projekt dwoma Fryderykami w kategoriach: „Album Roku Pop” oraz „Utwór Roku”. Ostatnie fonograficzne dokonanie to (siódma w dorobku Mitchów) płyta zatytułowana „Visitantes Nordestinos”. Materiał wydany w zeszłym roku jest owocem podróży do Brazylii i współpracy warszawskiego zespołu ze słynnym brazylijskim muzykiem, kompozytorem i producentem Alexandrem Kassinem. Album z miejsca zebrał entuzjastyczne recenzje. Jednak prawdziwą frajdą jest oglądanie i słuchanie Mitch & Mitch na żywo – mało który zespół w podobny sposób łączy wirtuozerię gry z poczuciem humoru. W zespole Mitch&Mitch wszyscy są… Mitchami lub pół-Mitchami. Obecny skład Mitchów to mieszanka wybuchowa. Większość muzyków to postacie związane ze sceną alternatywną i formacjami typu Pink Freud czy Baaba. Jednak na przykład Crackin’ Mitch, czyli Miłosz Pękala  jest adiunktem na Warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina legitymującym się tytułem doktorskim. Równie dobrze może występować na koncertach Mitch&Mitch, jak i na Warszawskiej Jesieni. Wywiady z Mitch&Mitch są chyba częścią ich kreacji, bo kończący je dziennikarze wcale nie są pewni, czy nie zostali przez muzyków „wkręceni”.

Podczas koncertu  muzycy wykonają utwory ze swoich autorskich płyt. Nie zabraknie także wspomnień ze wspólnego projektu ze Zbigniewem Wodeckim. Początek koncertu o godz. 19.

Skład zespołu:
Bartłomiej „Mitch” Tyciński – gitara, instr. klawiszowe, instr. perkusyjne, śpiew
Macio „Mitch” Moretti – gitara basowa, instr. perkusyjne, śpiew
Bartosz „Mr.Bitch” Weber – gitara, sampler, instr. perkusyjne
Jarosław „Reverend James Boned Mitch” Kozłowski – perkusja
Tomasz „Mad Mitch” Duda – saksofon, flet
Tomasz „Mitch The Kid” Ziętek – trąbka, instr. perkusyjne
Dariusz „Spiral Mitch” Sprawka – puzon, instr. perkusyjne
Miłosz „Crakin’Mitch” Pękala – wibrafon, instr. perkusyjne
„Half-Ape Half- Mitch” Luigi – instr. klawiszowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści