Bydgoszcz
2C
78% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 3 • L 1
3C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaW Młynach Rothera zapachnie chlebem. Będzie też można zajrzeć do wnętrz kompleksu
06.09.2021 | 16:08

W Młynach Rothera zapachnie chlebem. Będzie też można zajrzeć do wnętrz kompleksu

Na zdjęciu: W odrestaurowanych wnętrzach spichrza mącznego zapachnie świeżo wypiekanym chlebem.

Fot. Wojciech Woźniak/nadesłane

Młyny Rothera zapraszają na wydarzenia w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. W odrestaurowanych wnętrzach spichrza mącznego zapachnie świeżo wypiekanym chlebem.

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny. Ma promować różnorodności regionalne dziedzictwa kulturowego, podkreślać wspólne korzenie kultury europejskiej oraz dbać edukację kulturalną i historyczną.  Co roku we wrześniu mieszkańcy Starego Kontynentu mogą bezpłatnie zwiedzić najciekawsze zabytki w swojej okolicy oraz skorzystać z szerokiego wachlarza propozycji  kulturalnych i edukacyjnych. Wydarzenia tegorocznej edycji są również okazją do zajrzenia do wnętrz Młynów Rothera.

W sobotę, 11 września 2021 r. o godzinie 10:00 odbędzie się spotkanie „Opowieść o chlebie. Piekarstwo w Bydgoszczy i okolicach”. Uczestnicy poznają bydgoskie tradycje piekarskie oraz wypieki charakterystyczne dla regionu, m.in. chleb żytni z ziemniakami. Spotkanie poprowadzi Anna Kornelia Jędrzejewska – kustoszka z Pracowni Etnografii Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Dokładnie tydzień później, w kolejną sobotę, 18 września 2021  r. o godzinie 11:00 we wnętrzach Młynów zagoszczą warsztaty chlebowe, podczas których mowa będzie o wypieku chleba na zakwasie. Uczestnicy poznają proces powstawania domowego wypieku, począwszy od przygotowania zakwasu po wyrobienie i pieczenie ciasta. Dodatkowo na warsztatach będzie można otrzymać gotowy zakwas do domowego wypieku chleba. Chętni proszeni są o zabranie ze sobą niewielkiego, czystego (najlepiej wyparzonego) słoika. Pokaz poprowadzi Justyna Zielińska, doradca żywieniowy, psychodietetyk, wieloletni praktyk warsztatów zdrowotnych.

Udział w obu wydarzeniach jest bezpłatny – wystarczy zgłosić chęć uczestnictwa wypełniając i wysyłając odpowiedni formularz zgłoszeniowy. Oba formularze dostępne są na stronie www.mlynyrothera.pl w zakładce aktualności pod informacją o EDD. Formularze można także znaleźć na facebookowym profilu instytucji w poście informującym o wydarzeniu. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści