Bydgoszcz
5C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H 5 • L 4
11C
Wt
11C
Sr
13C
Czw
13C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportW Myślęcinku padł nowy rekord! W trakcie ogólnopolskiego cyklu [ZDJĘCIA]
22.07.2017 | 18:59

W Myślęcinku padł nowy rekord! W trakcie ogólnopolskiego cyklu [ZDJĘCIA]

Takiego wyniku w historii imprezy jeszcze nie było.

Na zdjęciu: W akcji uczestniczyły osoby w różnym wieku.

Fot. Filip Kowalkowski

498 dorosłych i ponad 200 dzieci wystartowało piątek w Myślęcinku w letnich zawodach w ramach ogólnopolskiego cyklu CITY TRAIL onTour Bydgoszcz. To największa frekwencja w trzyletniej historii imprezy. 

W piątek, zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie w Bydgoszczy odniósł Paweł Ochal, który stoczył imponującą walkę z utalentowanym 18-latkiem Marcinem Biskupem. Wynik Pawła to 15:24, Marcina – 15:30. Trzecie miejsce wywalczył Jan Poczewski – 16:06.

– To był bardzo emocjonujący bieg. Do końca nie wiedziałem, czy zdołam wygrać. Rozmawiałem z Marcinem kilka dni przed zawodami i wiedziałem, że ma w planie mocne bieganie. Ja z kolei nie wiedziałem, na co mnie stać, bo jestem dopiero 2 tygodnie w treningu po roztrenowaniu, także powiedziałem mu, że nie pójdę z nim mocno od startu. Ostatecznie zaryzykowałem i poszedłem. Na trasie kilka razy się tasowaliśmy i wiadomo było, że wszystko rozstrzygnie się na finiszu. Tak też się stało. Marcin zaskoczył mnie na 400 m do mety, zaatakował bardzo mocno, nie zdążyłem nawet zareagować, urwał mi się na 3-4 metry. Mimo to, nie odpuściłem. Wiem, że dopóki nie przekroczysz mety, bieg nie jest rozstrzygnięty. W pewnym momencie zobaczyłem, że Marcin zaczął słabnąć, zawahał się i dosłownie na ostatnich 50 m wyszedłem na prowadzenie. Wystartowałem w tym biegu, żeby sprawdzić aktualną dyspozycję i muszę przyznać, że jestem zadowolony – relacjonował po zawodach Paweł Ochal.

Wśród pań najlepszą okazała się Marta Szenk. Jej wynik to 17:36. Drugie miejsce zajęła Agata Woźniakowska (19:46), a trzecie – Wiktoria Gurna-Chodór (20:06).

Zwyciężczyni zawodów zna trasę CITY TRAIL w Myślęcinku bardzo dobrze, wielokrotnie na niej zwyciężała. Piątkowy bieg był jednak inny niż wszystkie, ponieważ Marta przeszła w maju operację usunięcia tarczycy. – To był mój pierwszy mocny bieg po operacji. Nie nastawiałam się na rywalizację z innymi. Chciałam sprawdzić, jak mój organizm zareaguje na większy wysiłek. Jak się okazało uzyskałam jeden z najlepszych wyników na tej trasie, co jest dla mnie świetną wiadomością – mówiła na mecie Marta.

W ramach zawodów odbyły się także biegi dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi uczestnicy startowali na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. W pięciu kategoriach wiekowych wzięło udział 214 uczestników.

Cykl CITY TRAIL onTour jest zapowiedzią jesienno-zimowej edycji – Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, która w Bydgoszczy rozpocznie się 15 października 2017 i potrwa do 25 marca 2018.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Sport dla Każdego. Zawody dla dzieci i młodzieży są współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Poza Bydgoszczą, zawody są organizowane w dziewięciu innych miastach. Są to: Lublin, Warszawa, Olsztyn, Gdańsk, Szczecin, Poznań, Wrocław, Katowice, Łódź. Biegi mają nietypową formułę, bo odbywają się w dni powszednie, w godzinach popołudniowych – start biegu głównego jest o 19. Więcej informacji znajduje się na www.ontour.citytrail.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u.

 


Powiązane treści