Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
57% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNE
H 11 • L 10
16C
Sob
17C
Nd
20C
Pon
21C
Wt
20C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaW niedzielę wystartują triathloniści. Sporo zmian w komunikacji miejskiej
Autobus-52P-komunikacja-Myślęcinek-1200x800-JW
19.08.2017 | 09:36

W niedzielę wystartują triathloniści. Sporo zmian w komunikacji miejskiej

Autobys i tramwaje będą w niedzielę jeździć zmienionymi trasami.

Na zdjęciu: Linia nr 52 będzie jeździć tylko do os. Leśnego.

Fot. JW

W niedzielę odbędą się zawody Triathlon Polska Bydgoszcz – Borówna. Aby rywalizacja mogła zostać przeprowadzona, drogowcy muszą wprowadzić zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w okolicach Myślęcinka.

Tegoroczna, już dziesiąta edycja tradycyjnie rozpocznie się w podbydgoskim Borównie, gdzie na plaży zlokalizowana będzie strefa zmian T1. Po pływaniu w jeziorze rywalizacja przeniesie się na pętlę kolarską między Borównem a stadionem Zawiszy, skąd drogami spacerowymi poprowadzony zostanie bieg po terenie Myślęcinka.

W związku z zawodami Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wprowadzi 20 sierpnia zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

Linia nr 52 – wszystkie kursy wydłużone do Myślęcinka i Podkowy (poza pierwszym do Podkowy o godzinie 5:10) przez całą niedzielę będą realizowane do pętli Dworzec Bydgoszcz Leśna.

Linia nr 93 –  kursy do miejscowości Niwy i z powrotem realizowane będą trasą czasowo zmienioną ulicą Modrzewiową, alejami Stefana Wyszyńskiego i Armii Krajowej. Przystanki na trasie objazdowej: Armii Krajowej/Zamczysko (przystanek linii nr 52), Armii Krajowej / Zamczysko (przystanek PKS-u). Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej: Leśne kierunek Niwy, Modrzewiowa/Gdańska – w  obydwu kierunkach, Las Gdański – w obydwu kierunkach, Myślęcinek – w obydwu kierunkach, Gdańska/Jeździecka – w obu kierunkach.

Linia nr 94  zostanie zawieszona do godziny 18.

Linia nr 100  zostanie skierowana do pętli Dworzec Bydgoszcz Leśna z pominięciem przystanków: Czerkaska/Sułkowskiego, Gdańska/Czerkaska, Stadion Zawisza, Las Gdański, pętla Myślęcinek. Przystanki obowiązujące na trasie objazdowej: Sułkowskiego/Czerkaska, Leśne, Dworzec Leśne.

Po godzinie 11:30 linie tramwajowe nr 1 i 10  zostaną skierowane do pętli Bielawy, linia tramwajowa nr 2 zostanie skierowana do pętli Rycerska. Linia oznaczona cyfrą 0 zostanie zawieszona na cały dzień.


Powiązane treści