Bydgoszcz
15C
Słonecznie
71% wilgotność
Wiatr: 8km/h WSW
H 16 • L 14
16C
Pt
15C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
14C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiInwestycjeW Niemczu powstanie nowy skwer
niemcz mrossa
11.06.2019 | 13:04

W Niemczu powstanie nowy skwer

Na zdjęciu: Skwer powstanie na terenie pomiędzy ulicami Mrossa, Miłosza i Sienkiewicza.

Fot. Google Maps

Gmina Osielsko planuje budowę skweru rekreacyjnego w Niemczu. Aktualnie trwa przetarg na wykonanie inwestycji.

Skwer powstanie na obszarze boiska pomiędzy ulicami Henryka Sienkiewicza a ks. Henryka Mrossa. 5 czerwca gmina Osielsko ogłosiła przetarg na jego wykonanie. Zgodnie z zapisami postępowania, przedmiotem zamówienia jest budowa terenu rekreacyjnego o charakterze przyrodniczo-edukacyjnym. W jego skład wejdzie budowa ścieżek, placu oraz małej architektury. Plac będzie wyłożony kostką brukową, ułożoną w kształt róży wiatrów, a w jego centralnej części postawiony zostanie zegar słoneczny. Na jego obwodzie zaplanowano natomiast postawienie siedzisk i donic z roślinnością. Do placu będą prowadzić cztery symboliczne bramy stron świata; na każdej z nich umieszczone zostaną nazwy stron świata w różnych językach.

 – Symbole oraz mała architektura umieszczona w obszarze inwestycji ma służyć edukacji geograficznej oraz przyrodniczej. Na ścieżkach pieszych można odczytać napis wskazujący położenie geograficzne inwestycji. Tereny zielone zaaranżowano różnymi gatunkami drzew, krzewów i traw. Symbole gatunków będą umieszczone na tablicach informacyjnych – czytamy w opisie projektu. Projektanci skweru przewidzieli ustawienie ośmiu tablic, piętnastu donic (część z nich będzie wyposażona w kosze na śmieci, 23 ławki i dwa stojaki na rowery.

Oferty na budowę skweru można składać do 24 czerwca. Gmina zakłada, że inwestycja zostanie ukończona do 31 października tego roku.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Gość Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gość
Gość
Gość

A na naprawę drogi na Tadeusza Kościuszki to nie ma. I na doprowadzenie wody czeka się w gminie 5 lat. A na skwer są pieniążki. Oj nieładnie…..

Powiązane treści