Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W Osielsku powstaje miasteczko rowerowe. „Postanowiliśmy stworzyć wyjątkowe miejsce” – zapowiadają urzędnicy

Dodano: 03.11.2023 | 07:59

Na zdjęciu: Inwestycja realizowana jest przy ul. Bałtyckiej w Osielsku

Fot. IN

Przy przedszkolu publicznym w Osielsku (ul. Bałtycka) powstaje nowe miasteczko rowerowe. Koszt inwestycji to 677 tys. zł.

W ramach inwestycji ma powstać utwardzona nawierzchnia wraz kompleksem obiektów małej infrastruktury przeznaczonych do nauki przepisów drogowych. Będą skrzyżowania, ronda, odcinki proste, łuki, oznakowania pionowe i poziome, symulacje przejść dla pieszych, przejazd kolejowy oraz tzw. ósemka. To jednak nie wszystko. Powstanie też miejsce do gier: klasy, zegar, skok w dal, naśladuj mnie, ślady stóp, twister, tablica numeryczna.

Przetarg udało się rozstrzygnąć za drugim podejściem. Pierwsze postępowanie unieważniono, gdyż uznano, że oferty są zbyt wysokie. Drugie wygrała firma BrukBud z Torunia. Zgodziła się ona przeprowadzić inwestycję za 677 tys. zł. Zgodnie z dokumentacją prace powinny się zakończyć do końca listopada 2023 roku. Gmina na ten cel pozyskała fundusze europejskie w kwocie 453 tys. zł.

– To będzie prawdziwa kraina przygód i nauki jazdy na rowerze – zapowiadali przed rozpoczęciem inwestycji urzędnicy z Osielska. – Wraz z rozwojem technologii i komputerów, przyroda często zostaje zapomniana, a młodzi ludzie spędzają coraz więcej czasu w zamkniętych przestrzeniach. Dlatego postanowiliśmy stworzyć wyjątkowe miejsce, które połączy naukę, ruch na świeżym powietrzu i wspaniałą zabawę.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments