Bydgoszcz
6C
Opady
75% wilgotność
Wiatr: 11km/h W
H 6 • L 6
5C
Czw
-3C
Pt
-2C
Sob
10C
Nd
9C
Pon
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleW poniedziałek policjanci prowadzą kaskadowy pomiar prędkości. Upatrzyli sobie jedną z dróg
policja bydgoszcz
16.04.2018 | 13:20

W poniedziałek policjanci prowadzą kaskadowy pomiar prędkości. Upatrzyli sobie jedną z dróg

Na zdjęciu: Policjanci wzmożyli kontrole na drogach.

Fot. archiwum KWP Bydgoszcz.

Przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych, dlatego dzisiaj policjanci prowadzą ogólnopolskie wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”.

W poniedziałek, 16 kwietnia kujawsko-pomorscy policjanci włączyli się w ogólnopolskie wzmożone działania kontrolno-prewencyjne, które rozpoczęły się o godz. 6:00 i będą trwały do godz. 22:00. Funkcjonariusze ruchu drogowego z Komend Miejskich Policji w Bydgoszczy i Toruniu oraz Komend Powiatowych Policji w Lipnie i Nakle nad Notecią działania polegające na kaskadowym pomiarze prędkości prowadzą na drodze krajowej nr 10. Na pozostałych drogach województwa kujawsko-pomorskiego działania prowadzone są w oparciu o analizę zdarzeń drogowych. Mundurowi będą czuwali nad stosowaniem się uczestników ruchu do obowiązujących przepisów oraz zasad drogowych, będą sprawdzali prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz wymagane dokumenty.

Policyjne działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości” prowadzone są dzisiaj we wszystkich państwach Unii Europejskiej, a koordynować je będzie Europejska Organizacja Policji Ruchu Drogowego TISPOL.


Powiązane treści