Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 14 • L 14
8C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIW poszukiwaniu uśmiechu. Przyszłość bajki bydgoszczanki zależy od Ciebie
21.02.2017 | 17:16

W poszukiwaniu uśmiechu. Przyszłość bajki bydgoszczanki zależy od Ciebie

Bydgoszczanka walczy o swoje marzenia.

Na zdjęciu: Jedna z ilustracji, która miałaby znaleźć się w książce.

Fot. Magda Kwasik „Madee” (materiały prasowe)

Rudowłosa dziewczynka to główna postać bajki pt. „Czarownica Anulka” napisanej przez bydgoszczankę, Annę Kolińską. Podróż bohaterki w poszukiwaniu uśmiechu rozpocznie się na dobre, gdy autorka uzbiera odpowiednią kwotę na wydanie książki. Pomóc może każdy. 

 „Czarownica Anulka” to tradycyjna bajka z morałem. Przedstawiona w niej historia opowiada o losach dziewczynki, która na swojej drodze spotyka różne postaci. Od każdej z nich uczy się określonej wartości. – To bajka o samoakceptacji, tolerancji, o uśmiechu. To bajka z morałem – mówi Anna Kolińska.

Autorka z wykształcenia jest nauczycielem i bibliotekarzem. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie w Bydgoszczy. Pisanie jest jej pasją i sama o sobie mówi, że „startuje w maratonach na słowa”. Skąd pomysł stworzenia bajki? – Chciałam napisać bajkę taką, jaką pamiętam z dzieciństwa, w klimacie starych baśni i opowieści, a jednocześnie bajkę dla współczesnych dzieci, dzieci gier komputerowych, które nie wiedzą, ile radości może dać stary trzepak na podwórku, bierki i dziecięca wyobraźnia – wyjaśnia Kolińska.

Na przeszkodzie w drodze do realizacji jej marzenia stoją pieniądze. Wydatki związane z wydaniem książki wynoszą kilkanaście tysięcy złotych. Kolińska postanowiła poprosić o pomoc innych. Za pomocą platformy PolakPotrafi.pl zbiera środki na spełnienie swojego celu. Projekt zostanie zrealizowany jeśli do 26 marca 2017 roku uda się uzbierać 12 tysięcy złotych. – Pieniądze zostaną przeznaczone na wydrukowanie książki, na promocję, korektę, dystrybucję, na to, żeby okładka była twarda, zdjęcia duże, papier dobrej jakości – wylicza autorka.

Pomóc może każda chętna osoba. W zależności od przesłanej kwoty, można spodziewać się konkretnej nagrody t.j. m.in. podziękowania na profilu FB, zdjęcie Anulki z autografem autorki, książka z autografem, ręcznie wykonana figurka Anulki, spotkanie z autorką. Lista nagród znajduje się na stronie internetowej projektu: https://polakpotrafi.pl/projekt/czarownica-anulka. Tam też został zamieszczony fragment bajki „Czarownica Anulka”. Zobaczyć można również ilustracje do książki przygotowane przez Magdę Kwasik „Madee”.

Ilustracje w pełni oddają to, co w bajce namalowałam słowem. W tej bajce jest 100% mnie – podsumowuje Anna Kolińska.


Powiązane treści