Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 9km/h W
H 3 • L 2
2C
Pon
1C
Wt
3C
Sr
4C
Czw
7C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIW regionie rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa
04.02.2019 | 13:52

W regionie rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa

Na zdjęciu: Przed komisjami wojskowymi stanie ponad 200 tysięcy osób.

Fot. Archiwum. Stanisław Gazda

W dniu dzisiejszym (4.02.) rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa. Jako pierwsza na terenie administrowanym przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Bydgoszczy, swą działalność uruchomiła Powiatowa Komisja Lekarska w Nakle nad Notecią.

Uroczystego rozpoczęcia kwalifikacji wojskowej dokonali Starosta Nakielski Tomasz Miłowski oraz Wojskowy Komendant Uzupełnień w Bydgoszczy,  ppłk Adam Ciesielski.

Kwalifikacja wojskowa obejmująca swym zasięgiem powiat nakielski odbywać się będzie do dnia 27 lutego br. w budynku przy ul. Dąbrowskiego 50 w godzinach od 7.30 do 14.30.

W całym regionie przed komisją wojskową będzie musiało stanąć 210 tysięcy osób. Obowiązek ten dotyczyć będzie przede wszystkim mężczyzn urodzonych w roku 2000, ale również roczników od roku 1995 do 1999, które z różnych przyczyn nie mają jeszcze przydzielonej kategorii wojskowej. Sprawdzani będą także mężczyźni i kobiety z lat 1998 i 1999, którzy byli czasowo uznani za niezdolnych do czynnej służby wojskowej.

Armii zależy ponadto na kobietach z lat 1995-2000, które posiadają kwalifikacje przydatne w wojsku, takie jak na przykład pielęgniarstwo, psychologia czy farmacja.

Szczegółowe informacje są ogłaszane w każdym z powiatów w formie obwieszczeń wywieszanych w miejscach publicznych. Kandydaci otrzymają również od wójta, burmistrza lub prezydenta miasta wezwanie imienne w formie listu pocztowego. Zostanie w nim określony dokładny termin i miejsce stawienia się przed komisją.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil
Kamil
2 lat temu

Te komisje to tylko strata czasu i publicznych pieniędzy. Nie wykonuje się na nich podstawowych badań typu badanie krwi, psychologiczne, EKG itp, więc niby w jaki sposób jest określana zdolnosc do służby? Często też zapomina się o podstawowych prawach tj. badanie powinno się odbywać wyłącznie przez personel medyczny bez obecności urzędników oraz dokumentacja uzupełniana przez lekarza – RODO się kłania.

Podobne wpisy

Powiązane treści