Bydgoszcz
12C
Niebo częściowo zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 12 • L 10
16C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
16C
Sob
16C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIW regionie wzrosła liczba testów na koronawirusa. Wykonano ich ponad pięć tysięcy
szpital zakaźny Bydgoszcz
18.10.2020 | 11:37

W regionie wzrosła liczba testów na koronawirusa. Wykonano ich ponad pięć tysięcy

Na zdjęciu: Jak raportuje wojewoda kujawsko-pomorski, wzrosła liczba wykonanych testów na koronawirusa.

Fot. Szymon Fiałkowski

Najnowszy raport urzędu wojewódzkiego wynika, że w ciągu ostatnich godzin wykonano ponad pięć tysięcy testów w kierunku koronawirusa. Liczba nowych zakażeń wzrosła o 523 – z czego 98 przypadków odnotowano w Bydgoszczy, a 77 w Toruniu.

Jak informuje rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól, liczba wykonanych testów na niedzielę, 18 października wynosi 218 925. W sobotę służby wojewody raportowały o wykonaniu 213 826 testów – oznacza to, że w ciągu ostatnich godzin pobrano aż 5099 próbek. To znaczący wzrost, ponieważ zdarzały się dni, w których wykonywano niewiele ponad tysiąc badań w kierunku zakażenia koronawirusem.

Zlecony test w kierunku koronawirusa (przed wyjazdem do sanatorium, przez lekarzy POZ) można wykonać w sześciu punktach w Bydgoszczy, 2 w Toruniu, po 1 – we Włocławku, Grudziądzu, Tucholi, Ciechocinku, Brodnicy, Chełmnie, Golubiu-Dobrzyniu, Inowrocławiu, Lipnie, Szubinie i Nakle, Świeciu, Chełmży, Wąbrzeźnie, Żninie, Radziejowie i Rypinie. Wiele punktów w wybrane dni tygodnia czynnych jest również w godzinach popołudniowych, przy czym harmonogramy przyjęć ulegają zmianie w przypadku pojawienia się zwiększonej liczby pacjentów.

W najbliższych dniach planowane jest uruchomienie kolejnych punktów pobrań. Pracownicy oddziału NFZ na bieżąco reagują na pojawiające się w tym zakresie potrzeby. Przed udaniem się do punktu pobrań warto sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższy punkt, w jakich godzinach jest otwarty, gdyż liczba nowo otwartych punktów codziennie się zwiększa. Dzięki temu możemy uniknąć oczekiwania w kolejce na pobranie wymazu. Listę bydgoskich mobilnych punktów testów na koronawirusa ZNAJDZIESZ TUTAJ

Według nowej strategii urzędu wojewódzkiego, do leczenia chorych na COVID-19 zaangażowano również szpitale powiatowej. – Strategia na najbliższe dni oraz tygodnie opiera się o zaangażowanie wszystkich szpitali w województwie w leczenie zakażonych koronawirusem – poinformował w piątek wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Dodał on, że to „dobra decyzja”, która pozwoli otoczyć pacjentów lepszą opieką.


CZYTAJ WIĘCEJ: Bydgoszcz w czerwonej strefie. Nowe obostrzenia i nowa strategia walki z koronawirusem


Niedzielny raport Ministerstwa Zdrowia przyniósł informację o 8536 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem na terenie Polski – Z powodu COVID-19 zmarło 5 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 44 osoby. Liczba zakażonych koronawirusem: 175 766/3 573 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – raportuje ministerstwo. Dane dla województwa kujawsko-pomorskiego przedstawiają się następująco:

  • 523 nowe potwierdzone przypadki (w tym 98 w Bydgoszczy i 77 w Toruniu) – łączna liczba wynosi 7928 (z czego aktywnych zakażeń jest 5594).
  • W Grudziądzu zmarły dwie osoby zakażone (kobieta – 71 lat i mężczyzna – 73 lata) – łączna liczba zgonów wynosi 114.
  • Do 1818 wzrosła liczba ozdrowieńców – niedzielny raport informuje o 37 takich osobach.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści