Wiatr: 2km/h E
H 16 • L 13
29C
25C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportW ślady kolegów nie pójdą. Młodzieżowcy Polonii w rywalizacji par nie zdobędą medalu
Tomasz Orwat, Marcel Studziński - SF
12.06.2019 | 09:47

Tomasz Orwat i Marcel Studziński ścigali się we wtorek w Pile.

Na zdjęciu: Tomasz Orwat (kask niebieski) i Marcel Studziński (czerwony) ścigali się w Pile w turnieju kwalifikacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych.

Młodzi żużlowcy Zooleszcz Polonii Bydgoszcz nie pójdą w ślady swoich kolegów, którzy niedawno zdobyli brązowy medal Mistrzostw Polski Par Klubowych. W rywalizacji młodzieżowców nie zakwalifikowali się do finału.

Duet Zooleszcz Polonii: Tomasz Orwat i Marcel Studziński rywalizował we wtorkowe popołudnie w turnieju kwalifikacyjnym, który rozegrano na torze w Pile. Dla obu było to też dobre przetarcie przed niedzielnym meczem ligowym, który Zooleszcz Polonia rozegra właśnie na tym obiekcie (start do pierwszego biegu wyznaczono na godzinę 17:00).

Tomasz Orwat i Marcel Studziński zajęli czwarte miejsce, gromadząc w sumie 12 punktów. 9 z nich wywalczył Orwat, Studziński zmagania w Pile zaczął od wygranego biegu, ale potem miał dwa defekty i raz został wykluczony przez sędziego Piotra Nowaka za przekroczenie limitu dwóch minut na ustawienie się pod taśmą maszyny startowej.

Zmagania w Pile wygrali młodzieżowcy MRGarden GKM-u Grudziądz, zdobywając 24 punkty. Ich liderem był Kamil Wieczorek, który wygrał wszystkie pięć biegów. 9 punktów dołożył Marcin Turowski, zaś awans do finału wywalczyli jeszcze zawodnicy Stelmet Falubazu Zielona Góra – 20 pkt. Niespodzianką jest trzecie miejsce duetu leszczyńskiej Unii, który bronił mistrzowskiego tytułu wywalczonego przed rokiem.

MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI PAR KLUBOWYCH – TURNIEJ KWALIFIKACYJNY – PIŁA, 11.06.2019 R.