Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 7 • L 5
13C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
8C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIW sobotę będzie wiało! Wydano ostrzeżenie dla Bydgoszczy i regionu
pogoda bydgoszcz
22.02.2020 | 06:37

W sobotę będzie wiało! Wydano ostrzeżenie dla Bydgoszczy i regionu

Na zdjęciu: Silny wiatr.

Fot. archiwum

Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego opublikowało ostrzeżenie meteorologiczne o silnym wietrze. Obowiązuje ono na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego do późnych godzin wieczornych.

Jak podała dyżurna synoptyczka Anna Zielińska-Szefka z IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni, przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h z południowego zachodu i zachodu. Ostrzeżenie obowiązuje od soboty, 22 lutego od godziny 11:00 do godziny 22:00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oceniono na 80%. Ostrzeżenie ma najniższy, 1 stopień zagrożenia.

Ostrzeżenie dotyczy wszystkich powiatów na terenie Kujaw i Pomorza: aleksandrowskiego, brodnickiego, bydgoskiego, miasta Bydgoszcz, chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego, miasta Grudziądz, grudziądzkiego, inowrocławskiego, lipnowskiego, mogileńskiego, nakielskiego, radziejowskiego, rypińskiego, sępoleńskiego, świeckiego, miasta Toruń, toruńskiego, tucholskiego, wąbrzeskiego, miasta Włocławek, włocławskiego oraz żnińskiego.

W związku z powyższym ostrzeżeniem, Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego prosi o zachowanie szczególnej ostrożności – przede wszystkim bezwzględnego unikania miejsc, gdzie występuje znaczna koncentracja starego drzewostanu. – Prosimy nie parkować samochodów w pobliżu drzew, słupów, trakcji elektrycznych i wysokich murów ogrodzeniowych – informują dyżurni BCZK. Ponadto, apelują oni także o pozamykanie okien (również na klatkach schodowych), usunięcie z parapetów wszelkich nie umocowanych przedmiotów, które porwane przez wiatr mogą wyrządzić szkody oraz sprawdzenie zamocowania szyldów, reklam, anten, dźwigów, itp.

O wszelkich zauważonych zagrożeniach należy powiadomić służby ratownicze lub Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 52 585 98 88).

CZYTAJ TAKŻE: Trwa budowa nowej bazy bydgoskiego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego [ZDJĘCIA Z DRONA]

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści