Bydgoszcz
13C
Opady
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 13 • L 13
13C
Wt
14C
Sr
9C
Czw
12C
Pt
16C
Sob
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportW sobotę derby. Korecki wróci na Glinki
włodzimierz korecki - st
25.08.2017 | 16:30

W sobotę derby. Korecki wróci na Glinki

W sobotę piłkarze Chemika podejmą Polonię.

Na zdjęciu: Włodzimierz Korecki prowadzi Polonię od 2015 roku.

Fot. ST

W sobotę piłkarze Chemika i Polonii zmierzą się w IV-ligowych derbach miasta. Trenerem gości jest Włodzimierz Korecki, który przez kilkadziesiąt lat związany był z klubem z Glinek.

Polonia sezon zaczęła od zwycięstwa walkowerem z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie, potem minimalnie przegrała z Kujawianką Izbica Kujawska (3:4), a przed tygodniem pokonała Cuiavię Inowrocław 3:0. Po trzech kolejkach zajmuje siódme miejsce w tabeli. – Na pewno w IV lidze powinno nam być łatwiej niż w klasie okręgowej. Tutaj więcej zespołów chce grać w piłkę – tłumaczy Korecki. W ostatnich dniach klub dokonał kolejnego wzmocnienia kadry. Do zespołu dołączył Wiktor Gręzicki, który w poprzednim sezonie grał w Unii Solec Kujawski.

Dla Koreckiego sobotni mecz będzie powrotem na Glinki. Najpierw przez ponad 30 lat występował w barwach drużyn Chemika, a potem przez dwa sezony był szkoleniowcem zespołu seniorów. Jako piłkarz awansował z klubem do II ligi, a jako trener – do III.  Lista członków rodziny Koreckich, którzy byli związani z Chemikiem jest zresztą długa – także dziadek, ojciec, wujek, brat i syn obecnego trenera Polonii pełnili w klubie różne funkcje. –  Wiadomo, że mam sentyment do Chemika, bo się w nim wychowałem i spędziłem wiele lat. Ale teraz każdy mecz traktuje się tak samo. Niezależnie, czy jest to spotkanie na Chemiku czy gdzie indziej, gra się o trzy punkty – mówi Korecki. Jako trener prowadził już zespoły w meczach przeciwko zespołowi z Glinek, ale były to starcia towarzyskie lub pucharowe. Nigdy w lidze.

Najważniejszym wydarzeniem sobotniego meczu będzie prowadzona wspólnie z Caritas zbiórka pieniędzy na rzecz osób poszkodowanych w nawałnicach, które w ostatnich tygodniach przeszły m.in. przez województwo kujawsko-pomorskie. Gromadzone będą także dary jak np. kanistry na paliwo, żywność sucha długoterminowa, baterie, koce, ręczniki, papier toaletowy, plastikowe miski, kubki jednorazowe, środki czyszczące i higieny osobistej, paliwo do pił i agregatów, a także olej do smarowania łańcuchów pił. Zapotrzebowanie na różne produkty szybko się zmienia, dlatego środki pieniężne zostaną najskuteczniej wykorzystane przez Caritas.

Mecz zacznie się o godz. 12. Wstęp wolny.

Powiązane treści