5-02-2020_ piłka nożna, sparing_ SP Zawisza Bydgoszcz - Pomorzanin Serock - JS (39)
19.02.2020 | 22:39

W sparingu Zawisza lepszy od III-ligowca

Na zdjęciu: W środowym meczu Zawisza wygrał z Unią Janikowo.

W środowym meczu sparingowym piłkarze Zawiszy Bydgoszcz pokonali Unię Janikowo 2:1. Obie bramki dla niebiesko-czarnych padły po przerwie.

Unia po udanej rundzie jesiennej plasuje się na szóstym miejscu w III lidze. Zawisza tak dobrze ostatnich miesięcy nie wspomina, ale ze środowego sparingu może być zadowolony. I połowa należała jeszcze do Unii. Janikowanie po golu byłego zawiszanina Kamila Żylskiego prowadzili 1:0. W 61. minucie wyrównał Damian Stasikowski, a w samej końcówce spotkania Krzysztof Urtnowski dał Zawiszy zwycięstwo.

Myślę, że to był fajny sparing z drużyną, która bije się o czołowe miejsca w III lidze. Jako drużyna wyglądaliśmy bardzo dobrze. Twarda gra w defensywie zdecydowała o końcowym wyniku – stwierdził po zakończeniu spotkania Stasikowski, cytowany za facebookową stroną Zawiszy.

W sobotę bydgoszczanie zagrają z Pogonią Łobżenica. Początek meczu o godz. 12:00 przy ul. Gdańskiej 163.