Bydgoszcz
0C
Niebo głównie zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 5km/h NE
H 0 • L -1
-4C
Wt
-4C
Sr
-3C
Czw
-1C
Pt
-3C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaW tę niedzielę Rzeka Muzyki pod znakiem saksofonu. Wystąpi The Whoop Group i miejscy stypendyści
rzeka muzyki bydgoszcz niedziela 28 lipca
24.07.2019 | 14:13

W tę niedzielę Rzeka Muzyki pod znakiem saksofonu. Wystąpi The Whoop Group i miejscy stypendyści

Na zdjęciu: The Whoop Group tworzą Kuba Muras (saksofon sopranowy), Mateusz Dobosz (saksofon altowy), Krzysztof Koszowski (saksofon tenorowy) i Szymon Zawodny (saksofon barytonowy).

Fot. mat. prasowe

Przedstawiamy kolejnych artystów, którzy wystąpią w cyklu koncertów Rzeka Muzyki. W tę niedzielę, tradycyjnie o godzinie 19:00 w amfiteatrze przy Operze Nova pojawią się muzycy z grupy The Whoop oraz stypendyści Miasta Bydgoszczy.

The Whoop Group to młody, żywiołowy i niezwykle ambitny zespół składający się z utalentowanych saksofonistów młodego pokolenia, specjalizujący się w wykonywaniu muzyki klasycznej i współczesnej, zaaranżowanej na saksofonowy kwartet. Tworzą go Kuba Muras (saksofon sopranowy), Mateusz Dobosz (saksofon altowy), Krzysztof Koszowski (saksofon tenorowy) i Szymon Zawodny (saksofon barytonowy). Każdy z członków zespołu jest laureatem wielu prestiżowych konkursów indywidualnych i kameralnych, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Są także wielokrotnymi stypendystami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu stypendialnego Młoda Polska. W lipcu 2018 roku ukazała się ich debiutancka płyta „Crimes”, za którą zostali nominowani do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej w kategorii Odkrycie Roku. Grupa zdobyła także pierwszą nagrodę i tytuł Mistrzów na Międzynarodowym Turnieju Kameralnym w Bydgoszczy.

Ważnym aspektem pracy zespołu jest także aktywna współpraca z kompozytorami z Polski oraz z całego świata (m. in. z USA, Meksyku, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Węgier), którzy często dedykują im swoje utwory. Na scenie przy rzece Brdzie muzycy wykonają najbardziej znane utwory muzyki klasycznej, m.in. Cztery pory roku Antonio Vivaldiego czy kompozycje Fryderyka Chopina.

W niedzielę w amfiteatrze pojawią się także stypendyści Miasta Bydgoszczy. Dla publiczności osobny występ wykonają Emilian Rosiak i Antoni Majewski. Emilian Rosiak to wiolonczelista. Studiuje na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy pod kierunkiem prof. Andrzeja Bauera, dr. Bartosza Koziaka oraz Magdaleny Bojanowicz. Obecnie jest beneficjentem programu Erasmus+ w ​szkole muzycznej i teatralnej w niemieckim mieście Rostock. Regularnie uczęszcza na kursy mistrzowskie, odbywające się w całej Europie. Dwukrotnie otrzymał stypendium Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Rosiak występował w wielu krajach Europy, grając recitale jako solista, kameralista. Jego debiutancki koncert z orkiestrą miał miejsce w 2014 roku w sali koncertowej Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie

​Antoni Majewski także jest wiolonczelistą. Studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest laureatem wielu konkursów wiolonczelowych. Wielokrotnie otrzymywał stypendia Urzędu Miasta Bydgoszczy, Towarzystwa Mozartowskiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści