86% wilgotność
Wiatr: 6km/h NW
H 2 • L 1
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportW trzech setach i za trzy punkty. Cenna wygrana bydgoskich siatkarek we własnej hali [ZDJĘCIA]
22.02.2019 | 22:23

Bydgoskie siatkarki po fazie zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet na pewno zajmą miejsce w czołowej szóstce tabeli.

Na zdjęciu: Patrycja Polak-Balmas i Kinga Różyńska powstrzymują atak Aleksandry Rasińskiej.

Siatkarki Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz przypieczętowały zajęcie miejsca w czołowej szóstce ligowej tabeli Ligi Siatkówki Kobiet po fazie zasadniczej. W piątkowy wieczór, pokonały u siebie Volley Wrocław.

Podopieczne Piotra Mateli w poprzedniej kolejce wygrały w Ostrowcu Świętokrzyskim, choć o losach spotkania z KSZO zadecydował dopiero tie-break. W piątek w przedostatnim meczu fazy zasadniczej we własnej hali zagrały z drużyną z Wrocławia, który plasuje się w tabeli w jego drugiej połówce.

INFORMACJE Z PAŁACU I CHEMIKA W NASZYM SERWISIE – SIATKÓWKA BYDGOSZCZ

Faworytkami spotkania w Łuczniczce były podopieczne Piotra Mateli. I oczekiwań nie zawiodły, choć w pierwszym i trzecim secie musiały toczyć zacięty bój z przyjezdnymi. O losach pierwszego zadecydowała dopiero zacięta gra na przewagi. Miejscowe prowadziły już co prawda 16:12, ale przyjezdnym udało się doprowadzić do remisu (18:18, 22:22), a w decydujących akcjach skuteczne były gospodynie. Drugiego seta Pałac wygrał 25:20, a w trzecim znów ważyła zacięta końcówka, w której ponownie w decydujących fragmentach dobrze zagrały miejscowe, ale rywalki również oddały im kilka punktów po własnych błędach.

Po wygranej za trzy punkty stało się jasne, że Pałac zakończy fazę zasadniczą w górnej szóstce ligowej tabeli. W przyszłą sobotę (2.03) rozegra ostatni mecz fazy zasadniczej we własnej hali. Podopieczne Piotra Mateli podejmą wówczas DPD Legionovię Legionowo.

LIGA SIATKÓWKI KOBIET – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2018/2019 – 20 KOLEJKA – 22.02.2019 R.
BANK POCZTOWY PAŁAC BYDGOSZCZ – #VOLLEY WROCŁAW 3:0 (27:25, 25:20, 25:23)

PAŁAC: Mazurek 1, Polak-Balmas 9, Ziółkowska 6, Gałucha 12, Krzywicka 18, Różyńska 8 oraz Jagła (libero), Kuligowska.

VOLLEY: Gajewska, Murek 10, Soter 10, Rasińska 11, Potokar 12, Łozowska 2 oraz Pancewicz (libero), Piśla, Wołodko 1, Gancarz.

Sędziowali: Mariusz Fiutek, Mirosław Beń.
Komisarz LSK: Grzegorz Szewczyk.
Widzów:
MVP meczu: Ewelina Krzywicka (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz).

LIGA SIATKÓWKI KOBIET – WYNIKI 20 KOLEJKI
E.Leclerc Radomka Radom – BKS Profi Credit Bielsko-Biała 2:3 (25:19, 25:23, 22:25, 19:25, 10:15)