Bydgoszcz
3C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 4 • L 2
4C
Pon
5C
Wt
6C
Sr
5C
Czw
5C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaPORADY I CIEKAWOSTKIWaga bagażowa – zapomnij o dopłacaniu za nadbagaż
Waga bagażowa - zapomnij o dopłacaniu za nadbagaż
07.08.2019 | 15:06

Waga bagażowa – zapomnij o dopłacaniu za nadbagaż

Na zdjęciu:

Fot.

Linie lotnicze coraz bardziej restrykcyjnie przestrzegają własnych zasad. Przekroczenie limitu kilogramów w bagażu, zwłaszcza podręcznym, może kosztować krocie. Dlatego przed podróżą samolotem dobrze jest zaopatrzyć się w wagę bagażową.

Waga bagażowa – nie tylko do domu

Wiele osób uważa, że skoro mają w domu wagę, to nie potrzebują kolejnej. To błędne założenie, bo konieczność zważenia bagażu pojawia się nie tylko w domu, ale też w hotelu, na lotnisku itp. Na ogół wracając z podróży, wieziemy z powrotem cięższy bagaż niż ten, który zabraliśmy z domu. Dodatkowe kilogramy to wszelkie prezenty i pamiątki z podróży. Warto pamiętać, że nawet to, co ma niewielkie gabaryty i bez problemu mieści się w walizce, może całkiem sporo ważyć. Ponadto wagą bagażową można ważyć także zakupy, zebrane w lesie grzyby, złowioną rybę, makulaturę przed oddaniem na skup itp. Tak naprawdę to urządzenie ma nieskończenie wiele zastosowań. Przy tym wszystkim sama waga bagażowa jest bardzo lekka, waży około 100 gramów, więc zabranie jej ze sobą nie obciąży bagażu. Nie zajmuje też dużo miejsca. Bez trudu zmieści się w kieszeni.

Waga bagażowa jest jednym z tych gadżetów, które osoby dużo podróżujące powinny mieć zawsze przy sobie.

Waga bagażowa – sposób użycia

Nie ma chyba nic prostszego w obsłudze niż waga bagażowa. Wystarczy przypiąć ją do bagażu, najczęściej do rączki walizki lub torby, ewentualnie do szelki plecaka i podnieść do góry na tyle, by bagaż zwisał swobodnie kilka centymetrów nad ziemią. Na wyświetlaczu pojawi się wynik. Gotowe.

Wagi bagażowe w większości przypadków są tak skonstruowane, że wyłączają się samoczynnie po minucie nieużywania. Nie ma więc ryzyka, że użycie wagi spowoduje rozładowanie baterii. Kiedy bateria faktycznie jest bliska wyczerpania, użytkownik zostaje o tym fakcie powiadomiony.

Waga bagażowa – funkcje

Wagi bagażowe robią przede wszystkim to, do czego zostały zaprojektowane – po prostu ważą. Jednak liczą się szczegóły – dobra waga bagażowa, mimo niewielkich rozmiarów, jest w stanie zważyć przedmiot do 50 kg. Dodatkowo, ponieważ w różnych miejscach na świecie obowiązują różne jednostki pomiaru wagi, warto przychylniej spojrzeć na takie wagi bagażowe, które mają wbudowany przelicznik kilogramów na funty. Dobre wagi bagażowe potrafią ważyć z dokładnością do 50 gramów. Brzmi to może nieco zbyt rygorystycznie, ale przy podróżowaniu samolotami jest bardzo przydatne.

Podróżując po różnych kontynentach, warto mieć ze sobą wagę z wbudowanym termometrem, który szybko zmierzy temperaturę w pokoju hotelowym oraz, w ograniczonym zakresie, na zewnątrz.

Waga bagażowa – wygląd

Przy wszystkich zaletach wagi bagażowej warto spojrzeć także na jej wygląd. To nieduże urządzenie bardziej przypomina gadżet, duży brelok niż wagę. Jednak niewielki rozmiar nie powinien być mylący – waga bagażowa doskonale poradzi sobie także z dużym bagażem. Jeśli chodzi o kolorystykę, to producenci stawiają na uniwersalne barwy. Najczęściej spotyka się wagi czarne lub srebrne, ale można kupić wagi kolorowe. Na przykład sklep eldom.eu ma w sprzedaży zielone wagi bagażowe.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Podobne wpisy

Powiązane treści