Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H 7 • L 4
1C
Nd
1C
Pon
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONEdukacjaWakacje już blisko, pomyśl o nauce języka angielskiego
7.
30.03.2020 | 07:50

Wakacje już blisko, pomyśl o nauce języka angielskiego

Na zdjęciu:

Fot. pixabay.com

Wakacje już za kilka miesięcy. Niezależnie, gdzie będziemy je spędzać, warto pomyśleć o tym, jak przygotować się na zagraniczne wyjazdy lub czekające nas w Polsce kontakty z turystami z innych krajów. Dobrze już teraz zaplanować, gdzie i w jaki sposób uczyć się angielskiego, by podczas wakacji swobodnie zamówić obiad w restauracji lub bez problemów obsłużyć klientów naszej firmy. Oto jak uczyć się angielskiego i dlaczego jest on tak ważny w okresie wakacyjnym.

Na pomoc przychodzi kurs języka angielskiego online

Nauka angielskiego przed wakacjami, szczególnie jeśli mamy braki i potrzebujemy szybko nadgonić materiał i słownictwo, będzie wymagała od nas dużej samodyscypliny. Będziemy potrzebowali też przynajmniej dwudziestu minut dziennie na naukę języka angielskiego przez internet. Dlaczego akurat dwudziestu minut? Takie bloki lekcyjne oferuje jedna z szkół online – Tutlo. Postawiła ona na nowoczesny sposób nauczania, który pozwala na szybką naukę angielskiego, nawet od podstaw, przez internet. Zajęcia dopasowane są do naszego poziomu zaawansowania, sami wybieramy, czy będziemy odbywać kurs angielskiego online z polskim lektorem, czy też native speakerem. Warto wspomnieć, że z racji tego, że szkoła prowadzi naukę języka angielskiego zdalnie, możemy uczyć się w dowolnym miejscu i praktycznie o każdej porze. Wystarczy nam komputer z dostępem do internetu. Warto spróbować!

Jeśli nie nauka języka angielskiego online, to co?

Może zdarzyć się, że nie możemy skorzystać w danym momencie z nauki języka angielskiego przez internet. Na pomoc przyjdą nam inne rozwiązania. Nie tylko cyfrowe, ale także analogowe. Musimy po prostu zdecydować, jakie słownictwo i jaki zakres języka będzie nam potrzebny. Jeśli jedziemy na zagraniczne wczasy, to musimy łatwo porozumiewać się z obsługą hotelu. Powinniśmy więc skupić się na zwrotach dotyczących tego, jak dojechać w jakieś miejsce, jak uzyskać pomoc, co zrobić, gdy ulegniemy wypadkowi itd. Jeśli zaś pracujemy w miejscu, w którym w okresie wakacyjnym pojawiają się turyści, na przykład w restauracji, to na pewno musimy nauczyć się podstawowych zwrotów, a także nazw składników używanych do przygotowania potraw i nazw gotowych dań.

Dlaczego angielski jest tak ważny podczas wakacji?

Wielokrotnie spotykamy się z sytuacją, że ktoś znajomy był za granicą naszego kraju i opisując wymarzone wakacje, narzekał na swój własny brak znajomości języka angielskiego. Nieznajomość języka obcego uniemożliwia komunikację z ludźmi, utrudnia zrobienie zakupów, w tym zakup pamiątek, a przede wszystkim powoduje dodatkowy stres, gdy się zgubimy lub zachorujemy. Trzeba pamiętać, że w ponad sześćdziesięciu krajach na świecie angielski jest językiem urzędowym (https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99zyk_angielski), a w wielu innych bez problemu dogadamy się po angielsku na ulicy czy w sklepie. Co więcej, do braku znajomości angielskiego, dochodzi jeszcze strach przed użyciem tego języka w komunikacji. Jeden z native speakerów powiedział kiedyś, że będąc w USA, starajmy się mówić po angielsku, bo Amerykanin woli, gdy mówisz do niego nawet łamaną angielszczyzną. Przełamujmy strach przed rozmową po angielsku, bo tylko wtedy będziemy mogli łatwo i płynnie przechodzić pomiędzy językami podczas konwersacji.

Wakacje to dobry czas na komunikację i naukę

Nie zapominajmy o nauce i powtarzaniu angielskiego podczas wakacji. Odkładanie języka w kąt, zrywanie z nim kontaktu doprowadza do sytuacji, w której zapominamy niektórych zwrotów i reguł potrzebnych w codziennych rozmowach albo zabawach. Poza tym, jeśli bez problemu będziemy komunikować się po angielsku podczas wyjazdów, będziemy mieli okazję na szlifowanie naszego języka, a także na nawiązywanie międzynarodowych znajomości oraz przyjaźni.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Podobne wpisy

Powiązane treści