Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 3 • L 1
1C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
-2C
Pon
-4C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoWakacje w bydgoskim schronisku to gorący czas. Coraz więcej psów czeka na nowy dom!
20.07.2021 | 16:41

Wakacje w bydgoskim schronisku to gorący czas. Coraz więcej psów czeka na nowy dom!

Na zdjęciu: Te psy przebywają obecnie w bydgoskim azylu dla zwierząt. Każdy z nich czeka na adopcję!

Fot. Daria Pilewska

Wakacje to dla bydgoskiego schroniska dla zwierząt czas ciężkiej pracy. Niestety w tym czasie – jak co roku – przybywa w nim psów.

Lato i wakacje to gorący – nie tylko ze względu na temperatury – okres w bydgoskim schronisku dla zwierząt. Jeszcze nie skończył się koci baby-boom, w czasie którego azyl codziennie przyjmuje pod opiekę maleńkie, często bardzo chore kociaki, a już zaczął się okres urlopowy. Wraz z nim w schronisku przybywa psów.

Jak to możliwe? Przecież mamy teraz więcej wolnego czasu, a zabranie psa ze sobą na urlop czy pozostawienie w hotelu nie stanowi dzisiaj realnego problemu. Mimo to wiele osób oddaje czworonogi: bo wyjeżdża, bo już go nie chce, bo sprawy się skomplikowały. Bo tak. Bo to przecież obowiązkiem schroniska jest zaopiekowanie się psem w sytuacji, kiedy opiekun nie może tego zrobić. To nieprawda! Obowiązek opieki – jak sama nazwa wskazuje – leży na barkach opiekuna! Jeśli pies zachoruje, to za jego stan i leczenie odpowiada właściciel. Jeżeli pies jest niegrzeczny – to właściciel wybiera dla niego odpowiednie szkolenie.

Niestety wciąż pokutuje przekonanie, że nieposłuszny pies za kratami schroniska zrozumie swoje postępowanie. Gdyby były ku temu jakieś wątpliwości – nie zrozumie. Nie zrozumie też, dlaczego jego ukochany człowiek po niego ciągle nie wraca. Schronisko powinno być ostatecznością, a nie sposobem na łatwe rozwiązanie kłopotu. A jak wygląda rzeczywistość? Żeby się przekonać wystarczy odwiedzić bezdomne czworonogi mieszkające przy ulicy Grunwaldzkiej w Bydgoszczy.

Poniżej znajdziecie zdjęcia psów, czekających w bydgoskim schronisku na nowych właścicieli. Wszystkie zwierzęta są do adopcji – zdjęcia zostały wykonane dzisiaj (20 lipca). Może dzięki temu artykułowi znajdą one nowy dom i kochających opiekunów?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści