Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wakacyjna akcja policji. Publikowana będzie mapa z wypadkami na drogach

Dodano: 24.06.2023 | 10:30

Na zdjęciu: Piąty rok z rzędu policjanci będą publikować interaktywną mapę Polski, na której zaznaczane będą miejsca, w których w wakacje doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Fot. Archiwum

To już piąta edycja akcji, którą organizują policjanci. – Poprzednie spotkały się z pozytywnym odbiorem społecznym i dużym zainteresowaniem mediów – mówią.

Funkcjonariusze z Komendy Głównej Policji piąty rok z rzędu w okresie wakacyjnym uruchamiają specjalną interaktywną mapę Polski, na której zaznaczana będzie liczba wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. – Prezentowana będzie także informacja o zdarzeniu – jego lokalizacja, ogólna informacja dot. liczby ofiar, rodzaju uczestnika ruchu drogowego i rodzaju zdarzenia, z ostatniej doby oraz od początku wakacji – mówią mundurowi.

Mapa będzie aktualizowana każdego dnia wakacji. Jak dodają policjanci, akcja ma także na celu uświadomienie uwagi dotyczącej skali tragedii, do jakich dochodzi na polskich drogach. – Za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia – nie ukrywają i precyzują: – Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze.

Interaktywną mapę można śledzić TUTAJ

Kujawsko-Pomorskie: w ubiegłym roku było bezpieczniej

Na mapie zaznaczane będą także zdarzenia drogowe z województwa kujawsko-pomorskiego. W ubiegłym roku na drogach naszego województwa, w okresie wakacyjnym doszło do 169 wypadków, w których zginęło wówczas 18 osób, a 192 zostały ranne. Przypomnijmy, że w analogicznym okresie czasu, tj. w 2021 r., w 174 zdarzeniach, śmierć poniosło 27 osób, a 190 zostało rannych.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments